Newsy
POLSKI ESPORT
Pozostałe

Nowa FIFA, nowy klub. damie odsłania karty na najbliższy sezon

07.10.2020, 18:03:14

W czerwcu zakończył piękną, dwuletnią przygodę z AS Romą Esports. Po kilku miesiącach odpoczynku powraca i powiedzieć, że w doborowym towarzystwie, to jakby przemilczeć. Damian “damie” Augustyniak dołączył pod skrzydła Tundra Esports, gdzie będzie współpracować z chociażby byłem mistrzem świata.

– Po dwóch wspaniałych latach spędzonych w AS Romie muszę z przykrością ogłosić, że będzie to mój ostatni sezon spędzony w klubie. Szczerze mówiąc, to nie jestem w stanie wyrazić za pomocą słów, jak bardzo jestem z tego okresu zadowolony ani tego, jak wiele nauczyłem się w tym czasie zarówno jako gracz, jak i człowiek pisał damie przy okazji rozstania z AS Romą Esports.

Polak w barwach włoskiej organizacji rozegrał wiele turniejów. Zaczynał w kwietniu 2018 roku od trzeciego sezonu Gfinite Elite Series, jeszcze tego samego roku zwyciężył czwartę odsłonę tych rozgrywek, a do tego wszystkiego dorzucił chociażby półfinał tegorocznych mistrzostw świata, gdzie razem ze SpiderKongiem otarł się o wielki finał. A to i tak duży skrót, bo ciężko streścić ponad dwa lata w dwóch zdaniach. Ten rozdział Augustyniak już jednak zamknął, a wraz z premierą FIFA 21 nadszedł czas na zapowiedź nowego – oby jeszcze bardziej owocnego.

damie dołączył pod banderę Tundra Esports – organizacji, która od miesięcy chowa byłego mistrza świata. Po angażu Polaka pozostaje mieć nadzieję, że już w przyszłym roku barwy organizacji będzie reprezentować nie jeden, a dwóch najlepszych graczy na całym świecie. W końcu nauka u boku mistrza może dać Polakowi wiele.

Mowa oczywiście o Musaedzie “Msdossarym” Al-Dossarym, który jeszcze w 2018 roku przypisał sobie miano najlepszego gracza na tej planecie. Rok później musiał obejść się smakiem, jednak druga lokata również imponowała. Zobaczyć duet Msdossary-damie sterujący jedną ekipą? Marzenie.

Pełny skład Tundra Esports w grze FIFA 21 wygląda następująco:

  • Musaed “Msdossary” Al-Dossary
  • Damian “damie” Augustyniak
  • Anton “klenoff” Klenov
  • Stepan “Funkbraza” Mikhovich
  • Enzo Serre – trener

I przy trenerze warto zatrzymać się na kilka dłuższych chwil, w końcu ten do czerwca 2019 roku był opiekunem Polaka w AS Roma Esports. Od tamtej pory pozostawał bezrobotny, jednak pojednanie Panów napawa optymizmem, wszak damie swój największy sukces odnosił właśnie wtedy, gdy przez świat prowadził go Serre.

 

W tej chwili nie wiemy, kiedy spodziewać się premierowych spotkań z udziałem Augustyniaka, a sytuacja na świecie nie ułatwia ich organizacji, jednak jednego możemy być pewni – ten skład to gwarancja sukcesu. Wzajemna nauka, wspólne szlifowanie umiejętności… tylko SpiderKonga brak. Może w przyszłym sezonie.

Fot. Tundra Esports

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze