Nivera „szóstką” w Vitality. Brat ScreaMa wychodzi z cienia rodzinnego autorytetu

Nivera „szóstką” w Vitality. Brat ScreaMa wychodzi z cienia rodzinnego autorytetu

17.10.2020, 10:51:53

To jest nasze zobowiązanie, to jest nasza przyszłość. Chcemy stworzyć dziedzictwo – napisali włodarze Teamu Vitality, oficjalnie ogłaszając rozbudowę składu do sześciu osób. Zgodnie z doniesieniami do organizacji trafił Nabil „Nivera” Benrlitom.

Wciągnięcie Nivery do jednego z czołowych drużyn Francji było wyłącznie kwestią czasu. Nie tylko z uwagi na jego ponadprzeciętne umiejętności, o których pisaliśmy już w czerwcu, ale również przez nasilające się plotki. Eskalacja zakulisowych informacji miała miejsce na przełomie tygodnia. To wówczas francuski portal 1pv.fr zakomunikował, że transfer jest już właściwie dokonany.

Niedługo czekaliśmy na potwierdzenie plotek przez samą organizację.

 – Naprawdę wierzymy w wagę pielęgnowania młodych talentów, a Nivera był naturalnym wyborem, kiedy badaliśmy scenę – w komunikacie prasowym zaznaczył prezes i współzałożyciel Teamu Vitality, Fabien „Neo” Devide. – Posiadanie sześcioosobowego składu będzie odgrywać integralną rolę w życiu zespołu. Zobowiązujemy się zapewnić naszym zawodnikom najlepsze warunki strategiczne, aby mogli występować na najwyższym poziomie – dodał.

Zgodnie z zapewnieniami klubu Nivera nie będzie biernie siedzieć na ławce rezerwowych. Jego obecność ma prowokować formację do niebanalnych, taktycznych rotacji zawodnikami. Z uwagi na zamknięte okienko transferowe nie zobaczymy go jednak podczas DreamHacka Open Fall. Do akcji włączyć ma się w trakcie BLAST Premier Fall Series pod koniec października.

Wraz z ogłoszeniem potwierdziły się także sygnały o tym, że Benrlitom nie był jedynym strzelcem na celowniku Vitality. Pszczółki stworzyły krótką listę zawodników, których potencjalnie chcieliby wciągnąć do swoich szeregów. Obok Nivery w gronie tym znaleźli się Bryan „⁠Maka⁠” Canda z Teamu Heretics, Nicolas „⁠Keoz⁠” Dgus spod szyldu K23, a także Ali „⁠hAdji⁠” Haïnouss reprezentujący LDLC.

Skład Teamu Vitality:

  • Mathieu „⁠ZywOo⁠” Herbaut
  • Dan „⁠apEX⁠” Madesclaire
  • Cédric „⁠RpK⁠” Guipouy
  • Richard „⁠shox⁠” Papillon
  • Kévin „⁠misutaaa⁠” Rabier
  • Nabil „⁠Nivera⁠” Benrlitom
  • Rémy „⁠XTQZZZ⁠” Quoniam (trener)

Dziewiętnastoletni Belg na półprofesjonalną scenę CS:GO wkroczył w 2019 roku. Skrzydła rozwinął jednak dopiero rok później, doskonale wykorzystując kontrakt w Teamie Heretics. Od długich miesięcy społeczność wróżyła mu sukces i transfer do jednej ze światowych potęg. Dla apEXa, RpK-a i shoxa jest to natomiast kolejny rozdział pisany z jednym z braci Benrlitom. Doświadczony tercet na wczesnym etapie formowania sceny miał przecież okazję pisać wspólną historię ze ScreaMem.

Miano brata króla one tapów z jednej strony może być niemałym atutem, ale z drugiej – wiąże się z ogromnym ciężarem. Gonić za popisami ScreaMa? Dajcie spokój… Wydaje się jednak, że przygoda w Vitality na dobre pozwoli Niverze wydostać się z jego cienia.

Fot. Team Vitality

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze