Nitro: Jest to mój oficjalny koniec kariery w esporcie

30.04.2021, 13:03:59

– Jednej rzeczy zawsze byłem pewien i poprosiłem Olimpię, żeby tak zostało – żeby zawsze kierowała się dobrem drużyny i była dobrym przykładem dla tych często młodych ludzi – mówi Sergiusz „Nitrozyniak” Górski w wideo, w którym pożegnał się ze swoją esportową karierą. Poinformował w nim między innymi, iż nowym właścicielem i prezesem PT została Olimpia „komedyja” Cichosz. My zebraliśmy najciekawsze wypowiedzi Górskiego z nagrania, które znajdziecie na samym dole artykułu.

Nitro o ludziach, z którymi współpracował:

– Ten ruch nie jest dla mnie wielkim ciosem, wiele razy już to tłumaczyłem. Największą krzywdę wyrządza się tu ludziom, którzy z tego żyją. Przez organizację przewinęła się masa fantastycznych ludzi, z którymi miałem okazję współpracować – czy to graczy, czy trenerów, czy team managerów. Każdy z nich jest warty zapamiętania.

– Jest to smutne. Jest to przykre. Mieliśmy wielu wspaniałych zawodników na przestrzeni tych wszystkich lat. Począwszy od naszej pierwszej drużyny, przez graczy, którzy robią teraz wielką karierę, aż po niespełnione talenty i ludzi, którzy porzucili LoL-a i dziś zajmują się innymi rzeczami. Jestem z nich wszystkich dumny, choć na niektórych jestem też zły. Wszyscy tu mieli potencjał. Jednej rzeczy zawsze byłem pewien i poprosiłem Olimpię, żeby tak zostało – żeby zawsze kierowała się dobrem drużyny i była dobrym przykładem dla tych często młodych ludzi. 

Nitro o decyzji Riot Games:

– Ta decyzja jest ciężka dla osób, które wiązały przyszłość z naszą organizacją na najbliższe pół roku. Co prawda były jakieś przesłanki, że kara może nadejść, jednak chyba nikt tu się nie spodziewał, że będzie ona aż tak surowa

Nitro o przyszłości Pompa Teamu:

– Co teraz się wydarzy? Prowadziłem dużo rozmów. Nie zabrakło takich, którzy przyszli i chcieli dostać moje esportowe dziecko za pół darmo. Przekazuje je w ręce osoby, którą darzę sympatią, ale przede wszystkim szacunkiem zawodowym. Jest to osoba, z którą współpracuję już prawie rok i mogę o niej powiedzieć same dobre rzeczy.

– Cała ta układanka musi nadal iść w kierunku zwycięstwa. 

Nitro o swojej przyszłości w esporcie:

– Jeśli chodzi o organizację, to jest to rozdział zamknięty i nie widzę obecnie żadnych szans, żeby się to zmieniło. Życie toczy się dalej. Nieważne ile razy upadniesz – ważne żeby wstać i iść dalej.

– Ja na pewno będę dalej organizację wspierać. Co prawda już nie takim aktywnym, bo – poza sympatią – nie będzie mnie z nią nic łączyć. Będę jej po prostu kibicować i mam nadzieję, że nowa szefowa odnajdzie się w swojej roli.

– Dziękuję za te cztery lata z przerwami. Było dużo szczęścia, było dużo przeżyć, były przybijane piątki, były łzy szczęścia, były łzy rozpaczu. Jest to mój oficjalny i definitywny koniec kariery w esporcie. Nie wyobrażam sobie prowadzenia jakiejkolwiek innej sekcji czy organizacji w inną grę. Tu niestety kariera się zakończyła.

Fot. instagram.com/thenitrozyniak

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze