Nisha w gazie. Team Secret zabezpiecza kolejne zwycięstwo
Dota 2
Newsy

Nisha w gazie. Team Secret zabezpiecza kolejne zwycięstwo

16.08.2019, 12:52:00

Michał „Nisha” Jankowski i jego kompani z Teamu Secret idą jak burza przez fazę grupową The International 2019. Po świetnym dniu inauguracyjnym zespół Polaka zapisał na swoim koncie czwarte zwycięstwo.

Team Secret nie bierze jeńców, pozostając na placu boju ostatnią formacją bez przegranej mapy. Pierwszy dzień zawodów upłynął ekipie Nishy pod znakiem trzech triumfów z rzędu. Skład Jankowskiego najpierw odprawił z kwitkiem Alliance, następie pokonał Newbee, by chwilę później sprowadzić do parteru Team Liquid.

Choć drugi dzień rozgrywek nie był dla Secret już tak pracowity, faworyci do zgarnięcia mistrzowskiego tytułu tak czy siak stanęli na wysokości zadania. W jedynym zaplanowanym na dziś meczu zmierzyli się z Keen Gaming i – jak można się było tego spodziewać – nie dali rywalom najmniejszych szans.

Okazuje się, że kadra Polaka pozostała jedyną sekcją w Szanghaju bez porażki na koncie. Team Secret dumnie piastuje więc pozycję lidera tabeli w grupie A. Tuż za nim plasują się gracze PSG.LGD, a w strefie awansu do drabinki wygranych play-offów widzimy ponadto Mineski oraz TNC.Predator.

To zresztą Mineski, TNC.Predator, a także PSG.LGD już jutro staną naprzeciw Teamu Secret. Przed Nishą i jego kolegami z drużyny prawdopodobnie najtrudniejszy dzień etapu grupowego. W niedzielę pozostanie im już tylko stoczyć bój z zamykającym dziś tabelę Chaos Esports Club. Przypomnijmy, że jeśli ekipa Jankowskiego pozostanie liderem klasyfikacji, w fazie pucharowej będzie miała komfort wybrania pierwszego rywala.

Faza grupwoa TI potrwa do 18 sierpnia, zaś główny punkt programu, czyli Main Event rozpocznie się 20 sierpnia. Tam wszystko już będzie się toczyć w drabince podwójnej eliminacji, a na najlepszych czekają gigantyczne nagrody. Na ten moment w puli jest już ponad 33 miliony dolarów, co oznacza, że zwycięzcy zgarną… ponad 15 milionów dolarów!

Fot. ESL / Adela Sznajder