Nisha z kolejnym trofeum. Team Secret mistrzem BEYOND EPIC

29.06.2020, 09:09:57

Michał „Nisha” Jankowski wraz z kolegami spod szyldu Teamu Secret znów poczuł smak zwycięstwa. Łupem Polaka i jego międzynarodowej drużyny padła europejska odsłona BEYOND EPIC.

Gablota z trofeami sekcji Dota 2 w siedzibie Teamu Secret ugina się pod nadmiarem statuetek. Na koncie Jankowskiego i spółki wciąż brakuje co prawda pucharu za najważniejszy turniej w branży – The International, ale lukę te z nawiązką wypełnia reszta triumfów. Umówmy się – Nisha i jego kompani stają się murowanym faworytem do zwycięstwa w większości europejskich zawodów, do których przystępują.

Międzynarodowa ferajna swoją ponadprzeciętność raz jeszcze udowodniła w czasie BEYOND EPIC. Na liście uczestników widzieliśmy również OG, Team Liquid, Virtus.pro, Alliance, Ninjas in Pyjamas, Team Empire i szereg innych składów. Właściwie żaden z nich nie rzucił jednak przekonującego wyzwania graczom spod znaku „tajemnicy”. Oj tak, ekipa Jankowskiego sięgnęła po sukces w sposób przekonujący.

Najpierw była grupa. W niej co prawda Team Secret uznał wyższość Teamu Nigma, ale o wpadce szybko mógł zapomnieć. Zwycięstwa z Vikin.gg, OG, B8 i Teamem Unique tak czy siak zagwarantowały ekipie Polaka awans do play-offów z pierwszego miejsca.

W play-offach nie obyło się jednak bez małych turbulencji. Już w pierwszej rundzie wyższość nad Teamem Secret zaprezentowali reprezentanci Teamu Liquid. Porażka ta zepchnęła późniejszych triumfatorów do drabinki przegranych. A drabinka przegranych stała się dla zespołu niesamowitym kopem motywacyjnym.

Zaczęła się wyliczanka w takt dźwięków z Ojca Chrzestnego. Vikin.gg – znów pokonani. Liderzy grupy B z FlyToMoon – odprawieni z kwitkiem. Zemsta na Team Liquid – dokonana. I nagle Polak mógł cieszyć się już z obecności w finale. Obecności, która okazała się czystą formalnością, bo mimo grupowej wygranej Team Nigma tym razem nie był w stanie dojść do głosu na żadnej z trzech map.

Klasyfikacja końcowa BEYOND EPIC:

1. miejsce – Team Secret – 80 tysięcy dolarów
2. miejsce – Team Nigma – 35 tysięcy dolarów
3. miejsce – Team Liquid – 25 tysięcy dolarów
4. miejsce – FlyToMoon – 15 tysięcy dolarów
5-6. miejsca – Vigin.gg, Virtus.pro – 8 tysięcy dolarów
7-8. miejsca – Alliance, OG – 7 tysięcy dolarów
9-10. miejsca – B8, Ninjas in Pyjamas – 5 tysięcy dolarów
11-12. miejsca – Team Unique, Team Empire – 2,5 tysiąca dolarów

Team Secret znakomicie odnalazł się w pandemicznej rzeczywistości internetowej. BEYOND EPIC jest przecież szóstym turniejem wygranym przez formację Nishy z rzędu. Dominatorzy europejskiej sceny zgarniali również statuetki za triumfy w BLAST Body Hunt, ESL One Birmingham, OGA Dota PIT, WePlay Pushka, a także charytatywnych rozgrywkach Gamers Without Borders.

Fot. ESL / Adela Sznajder

Tagi:
BEYOND EPIC Dota 2 Nisha Team Secret
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze