Dota 2
Newsy
POLSKI ESPORT

Nisha obronił tytuł sprzed roku. Team Secret najlepszy podczas ESL One Birmingham

08.06.2020, 00:17:37

Pandemia czy nie, Team Secret z Michałem „Nisha” Jankowskim na pokładzie nie zwalnia. Najlepszy polski gracz Dota 2 sięgnął po trzeci triumf w 2020 roku. Tym razem formacja naszego reprezentanta obroniła wywalczony przed rokiem tytuł mistrzowski ESL One Birmingham. 

Team Secret zaliczył świetne wejście w 2020 rok. Pod koniec stycznia Nisha i jego kompani zdołali wznieść w górę trofeum DreamLeague Majora w Lipsku, co było już trzecim tego typu osiągnięciem w karierze Polaka. Wiosną Jankowski wzbogacił się zresztą o kolejne dolary, gdyż jego formacja wdrapała się na pierwsze miejsce wirtualnego podium podczas pierwszego sezonu WePlay! Pushka League oraz OGA Dota PIT 2020.

Z uwagi na globalną pandemią koronawirusa prestiżowe rozgrywki w Dotę 2 zostały naturalnie przeniesione do internetu. W ten oto sposób 24 maja Team Secret do spółki z innymi wielkimi markami z Europy i regionu CIS pokroju Team Liquid OG czy Ninjas in Pyjamas przystąpiło do walki w ramach ESL One Birmingham. Co prawda potomkowie braci Shelby nie mieli szansy ugościć u siebie topowych graczy, ale w online’owym formacie również nie zabrakło emocji.

Nisha i spółka rozpoczęli rywalizację w grupie A, gdzie pokonali Gambit Esports, Na’Vi, Familly Team, Team Liquid, Team Nigma i Vikin.gg nie oddając przy tym ani jednej mapy. Ekipa Polaka przegrała co prawda z Team Unique, ale powiedzmy sobie szczerze, że gdybyśmy o tym nie wspomnieli, to nikt by dziś o tym nie pamiętał.

Co ciekawe Team Secret rozpoczął play-offy od porażki z Alliance, co automatycznie zrzuciło formacje Nishy do drabinki przegranych. Tam międzynarodowy kolektyw był już jednak nieomylny i zaliczył triumf w potyczkach z FlyToMoon, Team Nigma oraz VP.Prodigy, czyli akademią Virtus.pro.

W finale czekał nie kto inny, aniżeli wspomniane wcześniej Alliance. Rewanż Secret był jednak bezlitosny, a Nisha i jego koledzy rozprawili się ze swoimi rywalami wynikiem 3:0. Oprócz obronionego tytułu mistrzowskiego drużyna Polaka wzbogaciła się o 60 tysięcy dolarów.

Czołowa czwórka ESL One Birmingham prezentuje się w następujący sposób:

  1. Team Secret
  2. Alliance
  3. VP.Prodigy
  4. Team Nigma

Fot. DreamHack / Adela Sznajder

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze