nisay zbanowany przez Riot Games

nisay zbanowany przez Riot Games

05.02.2021, 01:39:20

Znany turecki zawodnik VALORANT z blokadą od Riot Games. Reprezentujący barwy Beşiktaş Esports Yasin „Nisay” Gök, który jeszcze nie tak dawno temu zajmował pierwszą lokatę w rankingu na europejskim serwerze, został wykluczony na dwanaście miesięcy. Sam zainteresowany utrzymuje, że jest niewinny, a cała sytuacja jest dość absurdalna. 

Już kilka dni temu sieć obiegły informacje o tym, jakoby Nisay miał zostać zbanowany przez Riot Games za oszustwa podczas gier rankingowych. Turecki zawodnik konsekwentnie wypierał się oskarżeń, ale wczorajszego wieczoru zdecydował się on na wydanie specjalnego oświadczenia w swoim rodzimym języku, w którym ujawnił, że głosy w social mediach były jak najbardziej prawdziwe.

Niedozwolonego oprogramowania Nisay miał używać w trakcie zwykłych gier rankingowych, co według wielu osób ze społeczności wydaje się być skrajnie niewiarygodne. Początkowo turecki zawodnik został zdegradowany z Radianta do Immortala, a teraz okazuje się, że ban jest przyznany na dwanaście miesięcy. W swoim oświadczeniu Gök podtrzymuje, że według niego decyzja Riot Games jest podyktowana naciskiem ze strony community, które oskarżało go o oszustwa.

O ile Nisay przyznał, że pozostaje w stałym kontakcie z Riot Games i stara się cały czas zakończyć całą sytuację happy endem, o tyle Beşiktaş Esports nie czekał i już teraz zdecydował się na zakończenie współpracy z zawodnikiem, który barw organizacji rodem ze Stambułu bronił od listopada 2020 roku.

Fot. Beşiktaş Esports

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze