NIP skłamało w oświadczeniu? Gdy przypominanie jest traktowane jak naciskanie

17.05.2021, 18:11:46

Istnieje duża doza prawdopodobieństwa, że zapisy rozmów Mateusza “Sówka” Kowalczyka z administratorem rozgrywek Flashpoint pojawią się już na przyszłorocznej maturze z języka polskiego. Społeczność wytworzyła bowiem wokół nich wiele różnych interpretacji, a dziś przyjrzymy się tej przedstawionej przez NIP. Czy CEO Anonymo Esports faktycznie chciał przyznania walkowera w trakcie przedmeczowej przerwy?

Na początek przybliżymy wam wspomniane zapisy rozmów pomiędzy Sówkiem a jednym z adminów.

 

I równie ważna wzmianka z oświadczenia NIP, które będzie tu kluczowe.

– Zawodnicy Anonymo wspominali o możliwości przesunięcie meczu na czacie w grze, podczas gdy zarząd Anonymo rozmawiał z adminami na osobnym czacie o możliwości nałożenia kar na NIP, które w przypadku dalszych opóźnień w meczu potencjalnie mogłyby prowadzić do poddania meczu walkowerem przez NIP – czytamy.

Czy temat nakładania kar na NIP przewinął się przez rozmowę Sówka z administracją?

Tak.

Czy Sówek faktycznie pytał administrację o możliwość nałożenia kary na NIP?

Nie, choć jego słowa podlegają własnej interpretacji.

Włodarz Anonymo Esport przypomniał jedynie o obowiązujących punktach regulaminu, a NIP postanowił powołać się na te zdarzenia i wbić przeciwnikowi szpilkę.

Wszyscy rozmawiają o tym, że NIP miało pełne prawo do złożenia apelacji. Jasne, to prawda, regulamin Flashpoint jest dziurawy jak  szwajcarski ser. Nie zmienia to jednak faktu, że w tamtym momencie naciskanie na walkower byłoby jak najbardziej wskazane. Nikt nie wiedział bowiem, że problemy z połączeniem NIP leżą po stronie Flashpoint. A zawodnicy Anonymo mogli czuć się najzwyczajniej sfrustrowani. Skoro wtedy nikt kurczowo nie trzymał się regulaminu, to dlaczego podejście nagle powinno się zmienić? I dlaczego upominanie się o własne prawa ma być teraz traktowane jak coś, co miałoby oczernić Anonymo?

Niecny plan NIP nie zmienił jednak podejścia społeczności, która błyskawicznie dokopała się do wspomnianych rozmów. Rozmów, których sens może być różnorako odbierany. Kowalczyk wielkim poetą jest. A interpretacji jego dzieła już w przyszłym roku podejmą się maturzyści. Pierwsi dowiedzą się o tym oczywiście młodzi z Podlasia.

Reasumując – czy NIP skłamało w oświadczeniu? Nie do końca, w końcu nadinterpretacja nie jest żadnym kłamstwem. Wszyscy pamiętamy jednak ze szkoły tych wszystkich bajkopisarzy, który lubili podkręcać swoje życiowe historie. I nikt ich nie lubił.

Więcej o całej sprawie dowiecie się z poniższych artykułów:

NiP żąda powtórki meczu z Anonymo Esports! 
Lista wszystkich powtórzonych meczów CS:GO w kwalifikacjach do Majora 
Flashpoint wydał oświadczenie sprawie meczu Anonymo vs NIP*
Panie FLASHPOINT, to nie ma racji bytu na blokach 
NiP: „Anonymo Esports opublikowało szokująco mylące oświadczenie”
device: Żałuję tego, w jaki sposób potraktowałem adminów 
“To zamach na esport” – społeczność murem za Anonymo
Upadli bohaterowie e$portu 

Fot. NIP // Maciej Kołek

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze