NiP: „Anonymo Esports opublikowało szokująco mylące oświadczenie”

NiP: „Anonymo Esports opublikowało szokująco mylące oświadczenie”

17.05.2021, 00:48:45

Wiele godzin kazali czekać na siebie włodarze Ninjas in Pyjamas, ale wreszcie zabrali głos. Szwedzka organizacja przedstawiła swoją perspektywę zamieszania związanego z planowaną powtórką meczu przeciwko Anonymo Esports.

Anonymo Esports opublikowało szokująco mylące oświadczenie w mediach społecznościowych, podsycając masowe szaleństwo spekulacji wśród esportowych profesjonalistów i szerszej społeczności CS:GO – czytamy na oficjalnych kanałach Ninjas in Pyjamas.

O potencjalnym anulowaniu pojedynku Ninjas in Pyjamas kontra Anonymo Esports w ramach FLASHPOINT 3 w pierwszej kolejności poinformowali przedstawiciele polskiej organizacji. Niedługo później światło dzienne ujrzały komunikaty ze stajni organizatora – chaotyczne, niepewne, a w konsekwencji naprędce zmieniane.

Zarząd Ninjas in Pyjamas głos oficjalnie zabrał dopiero po północy. I choć ich wpis trudno nazwać konkretnym oświadczeniem, zaprezentowany plan zdarzeń rzuca światło na sprawę z ich perspektywy. 

Szwedzi potwierdzili, że zawodnicy Anonymo Esports zaproponowali na czacie przełożenie spotkania. Ich zdaniem zarząd polskiego klubu nie zgadzał się jednak na takie rozwiązanie, negocjując z FLASHPOINT nawet walkowera, którego z uwagi na problemy oddać miało NIP. Jasnym stało się też, że to właśnie szefowie przegranej drużyny zgłosili oficjalny protest, który został zaakceptowany przez organizatorów.

Panie FLASHPOINT, to nie ma racji bytu na blokach

Co więcej – okazało się, że doszło do kontaktu z Valve. Producenci gry odpowiedzialni za organizację Majorów – a co za tym idzie powiązani również z turniejami kwalifikacyjnymi – oddali sprawę w ręce FLASHPOINT. To ich regulamin miał wybić dalszy rytm sprawie.

Menedżerowie NIP poza komunikatem zapewniają ponadto, że ich gracze nie nalegali na powtórzenie meczu. Byli rzekomo w pełni gotowi do rozegrania pojedynku w drabince przegranych. Konflikt, którego od wielu godzin jesteśmy świadkami, zainicjował zarząd szwedzkiej organizacji.

Wciąż nie jest znana data i godzina ponownego rozegrania pojedynku Anonymo Esports z Ninjas in Pyjamas.

Fot. Ninjas in Pyjamas
Tagi:
Anonymo Esports FLASHPOINT Ninjas in Pyjamas NiP
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze