Niezabliźnione rany. Czas na powtórkę zeszłorocznego finału ESL Mistrzostw Polski
CS:GO
Newsy
POLSKI ESPORT

Niezabliźnione rany. Czas na powtórkę zeszłorocznego finału ESL Mistrzostw Polski

04.05.2020, 12:48:15

Przed nami dopiero trzecia runda ESL Mistrzostw Polski, a na serwerze spotkają się już mistrz oraz wicemistrz ubiegłej edycji zmagań. Choć składy Illuminar Gaming i x-kom AGO zostały przebudowane, Jastrzębie bez wątpienia chcą wyrównać organizacyjne rachunki.

Intensywna inauguracja krajowych mistrzostw dała nam osiem dwumeczów, po których ligowa tabela zaczęła nabierać kształtu. Szesnaście rozegranych map prawdopodobnie nie zdeterminuje końcowego ułożenia klasyfikacji, aczkolwiek pozwala przynajmniej oszacować potencjał poszczególnych sekcji. Aktualnie to x-kom AGO piastuję pozycje lidera. Łomża 0,0% by Cyberwolves spogląda na rywali z dołu stawki. Wszystkie zespoły zdążyły przy tym zapunktować.

W środku sezonu atmosfera się zagęszcza. Wystarczy wspomnieć, że trzecią kolejkę zainauguruje spotkanie Illuminar Gaming z x-kom AGO. Obrońcy tytułu rzucą więc wyzwanie wicemistrzom zeszłego sezonu. Pikanterii pojedynkowi dodaje również niedawny transfer, który zaszedł pomiędzy oboma klubami. W rolę prowadzącego Jastrzębi wciela się przecież Oskar „oskarish” Stenborwoski, który razem z Pawłem „innocentem” Mockiem i Pawłem „reatzem” Jańczakiem wznosił triumfalny puchar w zeszłym roku. Rachunki wyrównywać będą więc nie tylko organizacje, ale sami zawodnicy.

Misja pt. „nadrabianie zaległości” stoi natomiast przed AVEZ Esport i poniekąd również Wisłą All in! Games Kraków. Oba zespoły mają na koncie wyłącznie jedną zdobytą mapę, choć Biała Gwiazda zanotowała jeden remis więcej. To o Ośmiornicach przed startem rozgrywek mówiono jednak jak o faworytach w walce o trofeum. Zgraja młodzików z Kamilem „KEiem” Pietkunem i Kacprem „Kylarem” Walukiewiczem po trzech rundach znalazła się jednak w strefie spadkowej. Podopieczni Jędrzeja „bogdana” Rokity za wszelką cenę będą chcieli pokazać, że niefortunny start jest tylko przypadkiem.

Z drugiej strony odświeżony skład Grzegorza „SZPERA” Dziamałka zaczyna zbierać coraz więcej komplementów. Krakowski klub postawił na talenty pokroju Olka „hadesa” Miśkiewicza i wcześniej nieodkryte nazwisko Damiana „fanatyka” Barkieta. Po pierwszych sprawdzianach okazuje się, że w młodości faktycznie może tkwić siła.

Pierwszy dzień trzeciej rundy ESL Mistrzostw Polski:

  • 18:30 – x-kom AGO vs Illuminar Gaming – Train
  • 19:30 – Illuminar Gaming vs x-kom AGO – Vertigo
  • 20:30 – Wisła All in! Games Kraków vs AVEZ Esport – Nuke
  • 21:30 – AVEZ Esport vs Wisła All in! Games Kraków – Train

Wszystkie spotkania wraz z polskim komentarzem będą transmitowane na oficjalnym kanale ESL Polska.

Fot. ESL Polska / Adam Łakomy