Nieuwaga krwi wymaga. Loba i spółka zdyskwalifikowani z kwalifikacji do DH Fall
CS:GO
Newsy

Nieuwaga krwi wymaga. Loba i spółka zdyskwalifikowani z kwalifikacji do DH Fall

21.09.2020, 14:00:41

Nie tak dawno emocjonowaliśmy się otwartymi kwalifikacji do DH Fall, w których nie zabrakło sukcesu krajowych zawodników. AVEZ i Sprout zameldowały się w kolejnym etapie, ale uwagę społeczności przykuła inna sytuacja. HERCEGNOVI – skład reprezentowany między innymi przez jeźdźca FPL-a Lobę – został zdyskwalifikowany z turnieju. Powód? Blokada VAC na koncie jednego z graczy.

To już całkiem oklepana historia. Tak przynajmniej mogłoby się wydawać. Losowy miks utalentowanych graczy idzie jak burza przez otwarte kwalifikacje do turnieju X o wielką stawkę i nagle światło dzienne pada na informację o nieuczciwości jednego z jej przedstawicieli. Chciałoby się powiedzieć, że to kolejny taki przypadek. Ale tak nie było.

Paul “day0s” Niel nie tylko dobrze wiedział, że nie może być częścią turniejów, przy których palce maczało Valve, ale też skrupulatnie tej reguły przestrzegał. Chciałoby się powiedzieć, że to wzór wśród oszustów. Tym razem jednak przez własną nieuwagę i brak odpowiedniego zbadania terenu przystąpił do takich zawodów. Zmarnował nie tylko czas swój i kolegów z drużyny, ale też napsuł krwi formacjom, które w starciach z HERCEGNOVI poległy. 

Zadziwiające jest to, że organizatorzy turniejów nie potrafią sporządzić listy graczy, którzy najzwyczajniej w świecie do rywalizacji przystąpić nie mogą. Ilu by się ich znalazło? Kilkuset? Może powyżej tysiąca? To nie tak dużo. Warto poświęcić trochę czasu, aby później nie tworzyły się problemy związane z powtarzaniem spotkań, do których nie powinno w ogóle dojść.

Tym razem DreamHack postanowił jednak odpuścić powtórki i przekazać miejsce w zamkniętym turnieju kwalifikacyjnym w ręce Tricked, które przegrało z HERCEGNOVI bezpośrednią walkę o DH Fall. Przy okazji rozlosowano też pary i utworzono drabinkę na rozpoczynające się jutro zmagania.

I teraz nadszedł czas na to, co krajowych kibiców kręci najbardziej. AVEZ Esport w pierwszej rundzie bitwy o DH Fall zmierzy się z c0ntact. Szczęśliwe losowanie? Mogło być lepiej, mogło być gorzej – nie ma na co narzekać. Warto wspomnieć, że nawet ewentualna porażka nie będzie oznaczać końca marzeń o awansie. Kwalifikacje bowiem są rozgrywane w systemie, który przewiduje drugą szansę dla pechowców. Polacy w przypadku triumfu zmierzą się z wygranym starcia pomiędzy North i wspomnianym Tricked. Sprout natomiast wylosowało sobie bałkańskie klimaty. Najpierw FATE, a następnie SKADE lub Heretics.

Zamknięte eliminacje do DH Fall wystartują już jutro o godzinie 15:00. Awans do głównego turnieju uzyska aż pięciu spośród szesnastu uczestników.

Fot. twitter.com/LobanjicaCS

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze