Nietypowa inwestycja. TSM zatrudnia pięciokrotnego mistrza USA… w szachach
Newsy
Pozostałe

Nietypowa inwestycja. TSM zatrudnia pięciokrotnego mistrza USA… w szachach

28.08.2020, 13:37:07

Ci, którzy w dyskusjach o uznaniu esportu za prawdziwy sport powoływali się na szachistów, muszą mieć teraz niemały mętlik w głowie. TSM znany jest z niekonwencjonalnych ruchów, ale Hikaru Nakamury się tam nie spodziewaliśmy. Czołowy szachista świata zasilił szeregi amerykańskiej organizacji. Czy rozpocznie się nowy trend?

TSM – prekursor wszystkiego

Ale spokojnie, szachy wciąż pozostają sportem i dalej możecie używać ich w swoich argumentacjach. Nie jest to jednak sedno całego posunięcia. Niezwykle inteligentnego posunięcia. I nie mowa tutaj o ruszeniu skoczka na C3. W opinii wielu ruch ten opłaci się zarówno jednym, jak i drugim, a wszechobecna ekscytacja zatrudnieniem Nakamury może wywołać falę podobnych pomysłów.

Jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy w historii – Magnus Carlsen – w Cloud9? Na razie to tylko forma żartu i szczyt marzeń, chociaż…

 

A czym dokładnie zajmuje się Nakamura? W świecie internetu jest znany – co nie powinno dziwić – ze swoich popisów szachowych. Ale nie na wielkich turniejach, a Twitchu. Hikaru posiada spory kanał, na którym regularnie transmituje swoje poczynania w nieco bardziej rozrywkowej formie. Popularność zyskał dzięki licznym kolaboracjom z najpotężniejszymi członkami platformy, jak chociażby xQc.

A szachowi wyjadacze znają go z licznych występów na światowej scenie, obecności w czołowej czwórce oficjalnego rankingu czy pięciokrotnego mistrzostwa Stanów Zjednoczonych. I mimo że młodszy już nie będzie, to współpraca z TSM pozwoli mu utknąć w świadomościach tysięcy osób na długo.

Połączenie dwóch światów, które w pewnym sensie mają wiele wspólnych punktów. Pozostaje czekać tylko na to, czy poza promowaniem logotypu organizacji na swoich transmisjach współpraca wkroczy na jakieś inne płaszczyzny. Znając amerykańską organizację – na pewno tak.

A może gość o tak nieprzeciętnym intelekcie będzie w stanie poskładać jakieś sensowne taktyki dla przedstawicieli dywizji TSM w VALORANCIE?

Swoją drogą chętnie zobaczylibyśmy podobny ruch ze strony którejś rodzimej organizacji. Marianczello Dominoni z Jastrzębiem na piersi? Czemu nie!

Fot. Team SoloMid

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Crane
Crane
1 miesiąc temu

„gość o tak nieprzeciętnym intelekcie” 102 to całkiem przeciętna liczba 😉 swoją drogą taki ruch nie dziwi, Hikaru, prócz oczywiście szachów, streamuje też inne gry, ostatnio np gra w „Fall Guys”