Nieoficjalnie: paTiTek przesunięty na ławkę rezerwowych Team Heretics

Nieoficjalnie: paTiTek przesunięty na ławkę rezerwowych Team Heretics

24.09.2021, 11:04:47

Wszystko wskazuje na to, że trwająca niecałe cztery miesiące przygoda Patrykas „paTiTka” Fabrowskiego w barwach hiszpańskiej organizacji Team Heretics dobiega końca. Jak udało się ustalić eweszlo.pl, jeden z najlepszych polskich zawodników Valoranta został przesunięty na ławkę rezerwowych, podobnie jak Amine „Amilwa” Saidi, który już dwa dni temu ogłosił, że szuka nowego domu. 

Szeregi Team Heretics paTiTek zasilił w czerwcu 2021 roku. Wspólnie z Ardisem „ardiisem” Svarenieksem byli częścią transakcji pomiędzy G2 Esports a właśnie hiszpańską organizacją, w której zastąpili wówczas Žygimantasa „nukkye” Chmieliauskasa oraz Auniego „Avove” Chahade. Początkowo wszystko wskazywało na to, że przebudowana formacja może na nowo włączyć się do walki o najważniejsze trofea, jednak plany te szybko zostały zweryfikowane przez problemy zdrowotne wspomnianego wcześniej ardiisa.

Na kilka dni przed startem ostatniego VCT Challengers paTiTek i spółka musieli sprowadzić zmiennika. Wówczas padło na utalentowanego Francuza – Amine „Amilwe” Saidiego. Heretics zdołało się dostać do zamkniętych kwalifikacji, w których pokonali Ninjas in Pyjamas oraz Team Finest, jednak w potyczkach, które miały przesądzić o awansie do głównego eventu pokonało ich zarówno TENSTAR, jak i Team Vitality.

Tym samym stało się jasne, że Heretics nie zobaczymy zarówno na VCT Challengers, VCT Masters Berlin, jak i europejskim Last Chance Qualifier oraz Mistrzostwach Świata w Valorancie. Pocieszeniem miały być ewentualne dobre występy w LVP Rising Series, jednak formacja paTiTka została sensacyjnie wyeliminowana w hiszpańskich kwalifikacjach przez UCAM Esports Club.

Mimo wszystko jeszcze kilka tygodni temu niewiele wskazywało na to, aby Heretics chciało zdecydować się na kolejną gruntowną przebudowę. Podopieczni Ivana „Johnty” Shevtsova mieli się według źródeł ciężko przygotowywać do startu nowego sezonu, aby przede wszystkim w 2022 roku wrócić na salony. Kilka dni temu świat obiegła jednak informacja o opuszczeniu formacji przez Amine „Amilwe” Saidiego, a jak udało się ustalić redakcji eweszlo.pl, na ławkę rezerwowych został przesunięty również 22-letni Polak.

Według doniesień Arrana „Halo” Spake’a, Heretics już niebawem definitywnie opuści wspomniany wcześniej ardiis, który przez ostatnie tygodnie był testowany w FunPlus Phoenix. Na ten moment niejasna jest przyszłość paTiTka, który według kilku niezależnych źródeł nie powinien narzekać na brak zainteresowania wśród europejskich organizacji. Były reprezentant G2 Esports pozostaje cenionym zawodnikiem i jedynym problemem przy ewentualnym transferze może być kwota wykupu, której może domagać się samo Team Heretics.

Według informatorów pozostali gracze Team Heretics powinni utrzymać swoje miejsce w składzie, a organizacja zamierza się wstrzymać z zakupami aż do zakończenia europejskiego Last Chance Qualifier, po którym na rynku transferowym mogą pojawić się nowe ciekawe opcje. Roster Heretics prezentuje się w tym momencie w następujący sposób:

  • Christian „lowel” Garcia Antoran
  • Ondřej „MONSTEERR” Petrů
  • Felix „al0rante” Brandl
  • Patryk „paTiTek” Fabrowski (ławka rezerwowych)
  • Amine „Amilwa” Saidi (ławka rezerwowych)
  • Ardis „ardiis” Svarenieks (ławka rezerwowych)
  • Dustyn „niesoW” Durnas (nieaktywny)
  • Ivan „Johnta” Shevtsov (trener)

Fot. Team Heretics

Tagi:
Amilwa ardiis patitek Team Heretics
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze