Nieoficjalnie: byali dołączy do Izako Boars

Nieoficjalnie: byali dołączy do Izako Boars

14.06.2021, 12:43:18

Jak dowiedziała się redakcja Weszło Esport, Paweł “byali” Bieliński lada chwila zostanie zakontraktowany w Izako Boars. Tym samym jeden z najbardziej utytułowanych graczy nad Wisłą oficjalnie połączy siły z organizacją Piotra “izaka” Skowyrskiego.

Włodarze Izako Boars poinformowali dziś kibiców o tym, że Kami “siuhy” Skaradek i Hubert “szejn” Światły rozpoczną pisanie nowych rozdziałów w swoich karierach. Wobec tego w strukturach Dzików powstały wakaty, które zespół rozdawać będzie na podstawie przeprowadzanych właśnie testów. Jedno miejsce prawdopodobnie jest już jednak zarezerwowane.

Źródła bliskie Izako Boars zdradziły, że już wkrótce klub ogłosi rozpoczęcie współpracy z Pawłem “byalim” Bielińskim. Trudno powiedzieć, czy złożenie parafki na umowie zostanie potwierdzone jeszcze dzisiaj, czy np. jutro, aczkolwiek sformalizowanie współpracy wydaje się już przesądzone.

Decyzja obu stron nie jest wielce zaskakująca. Wystarczy wspomnieć, że byali ze sporą częstotliwością pomagał Izako Boars od początku maja. Tylko ostatnio klub izaka reprezentował w ESEA Premier, European Development Championship czy Spring Sweet Spring. 

Zastępując niedysponowanego Michała “mono” Gabszewicza, Bieliński wspomógł drużynę też choćby w dziewiątym sezonie LOOT.BET, ESL Mistrzostwach Polski czy internetowym etapie Polskiej Ligi Esportowej. To m.in. dzięki jego wsparciu zespół stanął również na najwyższym stopniu podium ESPORT NOW Cup.

Angaż w Izako Boars byłby dla Bielińskiego oficjalnym powrotem do gry drużynowej na sformalizowanych warunkach. Ostatni raz w takiej roli widzieliśmy go w AVEZ Esport, które reprezentował od maja do października 2020 roku. Co ciekawe jego historia z Ośmiornicami zaczęła się bardzo podobnie – od stand-inowania, które po miesiącu przerodziło się w przygodę na dłużej.

W międzyczasie byali stanął również na czele jednego z najbardziej interesujących miksów na polskiej scenie. To przecież w ramach StyluDunów wraz z kompanami dostarczał krajowym kibicom emocji przez ponad trzy miesiące w ramach licznych kwalifikacji. Najwięcej szumu wywołał bezsprzecznie rajd polskiej ekipy po bilet na dreamHacka Open January.

Skład Izako Boars po potencjalnym dołączeniu byaliego:

  • Michał “mono” Gabszewicz
  • Mateusz “TOAO” Zawistowski
  • Daniel “STOMP” Płomiński
  • Daniel „byali” Bieliński
  • Bartosz “Hyper” Wolny – trener

Jeśli zakontraktowanie byaliego w Izako Boars się potwierdzi, Dziki będą trzecią organizacją Bielińskiego od 2014 roku. Po odejściu z Virtus.pro Bielińśki reprezentował bowiem tylko AVEZ Esport.

Wciąż nie wiemy, kto wypełni drugą lukę w składzie. O potencjalnych kandydatach będziemy informować w przyszłości.

Fot. Radosław Makuch

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ssaas
ssaas
7 miesięcy temu
  • Pawel byali na iem konia wali