Niemcy zakazują imprez masowych do końca sierpnia. ESL One Cologne pod znakiem zapytania
CS:GO
Newsy

Niemcy zakazują imprez masowych do końca sierpnia. ESL One Cologne pod znakiem zapytania

15.04.2020, 20:13:10

Nie ustają obostrzenia w związku ze światową pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. W Niemczech Rząd Federalny w porozumieniu z władzami landów zdecydował o przedłużeniu większości restrykcji, w tym zakazu organizowania imprez publicznych. W rezultacie można się spodziewać, że zaplanowany na 6 lipca ESL One Cologne zostanie przełożony lub odwołany. 

Krótko po godzinie 18:00 kanclerz Niemiec – Angela Merkel, poinformowała o przedłużeniu większości restrykcji mających za zadania zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2. W ramach walki z globalną pandemią nasi sąsiedzi z zachodu utrzymali ograniczenia co najmniej do 3 maja. Przepisy dotyczą częściowego zakazu wychodzenia z domu, zakazu podróżowania, a także zamknięcia wszelkich placówek edukacyjnych.

O ile już 20 kwietnia w Niemczech mają zacząć działać pierwsze większe sklepy, a 4 maja przywrócone mają zostać normalne zajęcia dydaktyczne, o tyle o wiele dłużej przyjdzie nam poczekać na doświadczenia związane z wszelkimi imprezami masowymi. Zakaz organizacji wydarzeń publicznych będzie obowiązywał przynajmniej do 31 sierpnia 2020 roku.

Między 6 i 12 lipca w Kolonii miała się odbyć kolejna impreza spod szyldu ESL One. Jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w świecie Counter-Strike’a najpewniej zostanie przeniesione do internetu lub zmianie ulegnie data imprezy. Tym samym będzie to kolejny turniej z cyklu ESL Pro Tour, który ucierpi z uwagi na światową pandemię. Wszystko rozpoczęło się od IEM Katowice, gdzie niewpuszczona została publiczność, a później do internetu trzeba było przenieść zmagania w ramach ESL Pro League, kwalifikacji do Majora w Rio oraz pierwszego tegorocznego DreamHacka Masters.

Już 9 kwietnia ESL ogłosił zmiany w formacie kwalifikacji do ESL One Cologne. Z uwagi na brak możliwości rozgrywania spotkań pomiędzy poszczególnymi regionami firma zdecydowała się na rozdzielenie slotów przysługujących z play-innów. 3 przypadną europejskim i amerykańskim formacjom, a po jednej otrzymały Azja oraz Oceania. Do turnieju głównego zaproszone będzie z kolei sześć piątek ze starego kontynentu, a także dwie z Ameryki Północnej.

Turniej w Kolonii miał się odbyć po raz kolejny w Lanxess-Arena. Pula nagród opiewa na okrągły milion dolarów, a dodatkowo drużyny będą mogły zdobyć punkty cyklu ESL Pro Tour oraz BLAST Premier.

Na ten moment ESL nie wystosował oficjalnego oświadczenia dotyczącego dzisiejszego ogłoszenia.

Fot. ESL / Helena Kristiansson