Niedorzeczne zmiany, które działają?

09.03.2021, 10:06:05

Jeszcze niedawno wszyscy wieszali psy na Heroic, które postanowiło się rozstać z dwójką swoich graczy. Przyczyna? Cała społeczność zgodnie twierdziła, że to za wcześnie na zmiany w składzie, a jeden czy dwa gorsze występy nie powinny zmazywać wcześniejszych zasług. Organizacja – kto by się spodziewał – nie zmieniła zdania pod naciskiem kibiców i sfinalizowała dwa transfery. A odnowiona drużyna w swoim debiucie na wielkiej scenie pokazała, że być może warto było im zaufać.

Czy seria przeciwko Renegades to wystarczający sprawdzian? Absolutnie nie. Mecz ten mógł być jednak zdecydowanie trudniejszy, niż większości się wydawało. Przecież porażka na graczy z Antypodów spotkałaby się z falą śmiechu społeczności i dalszym dogryzaniem o niesłusznych zmianach. 

Presja była więc ogromna i dało się to momentami wyczuć na serwerze. Chaos dość szybko jednak przerodził się w płynną grę, a Heroic błyskawicznie złapało wiatr w żagle. Duńczycy potrzebowali tego triumfu w debiucie na wielkiej scenie jak powietrza i ostatecznie dopięli swego. Choć zwycięstwo momentami wcale nie wydawało się tak oczywiste.

Za wcześnie jeszcze na ocenę słuszności zmian w Heroic, jednak nawet wcześniejszy debiut w kwalifikacjach do DreamHack Masters daje wielkie nadzieje. Zwycięstwo przeciwko kulawemu Cloud9 to może nie sztuka, ale na pewno miły początek współpracy. Czy jednak ze sjuushem i refrezhem w składzie uda się powtórzyć sukcesy poprzedniej ekipy? Trudno wróżyć, ale przecież na poprzednią odsłonę Heroic także nikt nie stawiał.

Wczorajsze wyniki ESL Pro League:

  • Complexity 2:0 FunPlus Phoenix (16:6 Nuke, 16:10 Dust2)
  • Heroic 2:0 Renegades (19:16 Inferno, 16:5 Train)
  • OG 2:1 BIG (14:16 Overpass, 16:14 Nuke, 16:6 Inferno)

Harmonogram na dziś:

  • 12:00 – FunPlus Phoenix vs Renegades
  • 15:30 – Complexity vs OG
  • 19:00 – BIG vs Heroic

Wszystkie spotkania ESL Pro League wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnych kanałach ESL Polska, między innymi w tym miejscu.

Fot. Heroic

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze