Nie żyje MAiNLiNE. Amerykański esportowiec miał 26 lat

Nie żyje MAiNLiNE. Amerykański esportowiec miał 26 lat

08.10.2021, 12:47:48

Nie żyje Michael „MAiNLiNE” Jaber, jeden z weteranów amerykańskiej sceny esportowej. O śmierci dwudziestosześciolatka za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował jego były kolega z drużyny.

Smutną wiadomość o śmierci Jabera po raz pierwszy opublikował na Twitterze Joel “jcrueL” Cruel – niegdyś profesjonalny gracz CS:GO, a dziś zawodnik VALORANT, który z MAiNLiNE tworzył m.in. składy VALUT czy eUnited. Wciąż nie znamy oficjalnego powodu tragedii.

Chciałbym częściej się z tobą spotykać, bracie. Spoczywaj w pokoju MAiNLiNE. Drużyny CS:GO, które razem tworzyliśmy i czasy LAN-ów zawsze będą dla mnie jednymi z najlepszych wspomnień w życiu napisał za pośrednictwem Twittera.

MAiNLiNE zapisał się na kartach historii amerykańskiej sceny Counter-Strike: Global Offensive. Rywalizację esportową zaczynał jednak już w czasach Counter-Strike: Source w barwach Monomaniac eSports. 

Współtworzył zespoły pokroju Method, Enemy, Selfless Gaming, VALUT czy eUnited. Uczestniczył w inauguracyjnej odsłonie ELEAGUE – kultowego turnieju wygranego zresztą przez Virtus.pro. Brał udział w zawodach z cyklu DreamHack Open czy ESL Pro League. Wywalczył mistrzowski tytuły Fragdelphia 10 i amerykańskiej ligi CEVO.

Choć MAiNLiNE nigdy nie wystąpił na Majorze, w 2016 roku był tego bliski. W szeregach Enemy najpierw zwyciężył amerykańskiego Minora, a następnie wziął udział w zamkniętych kwalifikacjach do MLG Majora Columbus. Ostatecznie nie udało mu się jednak przedrzeć do głównego etapu najważniejszych zawodów na świecie.

W 2018 roku Jaber odwiesił myszkę na kołek, próbując swoich sił w roli trenera. Szkolił m.in. skład Ghost Gaming.

Był najbardziej skromnym i zabawnym kolegą z drużyny, z jakim kiedykolwiek miałem przyjemność rywalizować. Nigdy nie śmiałem się bardziej i częściej niż z nim w zespole. Zarażał entuzjazmem, a jego chwytliwe frazy wciąż wywoływały uśmiech na mojej twarzy w serii pożegnalnych tweetów wspomina MAiNLiNE’a emerytowany gracz i trener Steve „Ryu” Rattacasa.

W mediach społecznościowych hołd MAiNLiNE’owi oddało wielu profesjonalnych esportowców, z którymi ten miał okazję współtworzyć składy. Kondolencje złożyli mu m.in. Matthew „Wardell” Yu i Yassine „Subroza” Taoufik z TSM, Pujan „FNS” Mehta z Teamu Envy czy też Mitch „mitch” Semago z Cloud9 Blue.

Tagi:
MAiNLiNE
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze