Nie żyje KiXSTAr. Komentator Rainbow Six miał 24 lata

Nie żyje KiXSTAr. Komentator Rainbow Six miał 24 lata

14.10.2021, 09:19:53

Smutne wiadomości napływają ze sceny Rainbow Six: Siege. Zmarł komentator profesjonalnych rozgrywek międzynarodowych i były gracz – Michael „KiXSTAr” Stockley.

Michael niespodziewanie odszedł 11 października 2021 roku. Miał 24 lata. Wieści o jego śmierci przekazał światu Parker “Interro” Mackay – kolega KiXTAra sprzed komentatorskiego mikrofonu. To on opublikował napisany przez najbliższą rodzinę list. Nie jest jasna przyczyna zgonu młodego eksperta.

Przez ostatnie 20 miesięcy mieliśmy to szczęście, że Michael mieszkał z nami w domu podczas lockdownu. Komentował i streamował ze swojej sypialni, dzieląc z nami posiłki, spędzając wakacje z dalszą rodziną i pozwalając nam wszystkim lepiej go poznać. Nie było go tak długo, gdy podróżował po świecie i spotykał się ze społecznością Rainbow Six: Siege. Do domu wrócił szczęśliwszy i silniejszy, za co jesteśmy mu wdzięczni – napisała rodzina, żegnając Michaela.

Kiedy po raz pierwszy chciał spróbować swoich sił jako nowy komentator w Polsce, niektórzy z was połączyli siły, aby wpłacić wystarczająco dużo pieniędzy na bilet lotniczy dla mnie, jego mamy. Tylko po to, żebym tylko go zobaczyła. Gest wsparcia był dla niego tak przytłaczający, że przerwał streama i zaczął płakać. Wszystkim, którzy podaliście pomocną dłoń młodemu człowiekowi w potrzebie, jesteśmy wdzięczni – czytamy dalej.

KiXTAr związek z Rainbow Six: Siege rozpoczął w 2016 roku jako profesjonalny gracz. Reprezentując Team Orbit dwukrotnie kończył północnoamerykańskie Pro League na pozycji lidera. Światowe finały wieńczył najpierw w czołowej czwórce, a następnie na szczycie podium. Kontynentalne rozgrywki padły jego łupem również w momencie gry pod szyldem OrglessGG.

Gdy Stockley odwiesił myszkę na kołek, spróbował swoich sił jako profesjonalny komentator. Swoim głosem i wiedzą ubarwił najważniejsze rozgrywki międzynarodowe na świecie. Wchodził w skład ekspercki m.in. Pro League – zarówno w kontekście regionalnym, jak i światowych finałów, Six Invitationali, DreamHacka czy też Six Majorów. 

Miał ogrom planów na przyszłość i nie mógł się doczekać współpracy z tak wieloma z was. Michael ciężko pracował, aby rozwinąć społeczność Siege, ale wielu z was wspierało również jego. Jesteśmy wdzięczni za miłość i wsparcie, których doświadczyliśmy od tak wielu z was – kontynuowali bliscy KiXTAra.

Fot. DreamHack / Alexander Scott

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze