Nie żyje 444. Brazylijski gracz Dota 2 miał 25 lat

Nie żyje 444. Brazylijski gracz Dota 2 miał 25 lat

07.02.2021, 12:40:43

W wieku 25 lat zmarł Anderson „444” Santos – jeden z najlepszych graczy Dota 2 w Brazylii. Jak podaje jego była organizacja i brazylijscy dziennikarze, przyczyną śmierci esportowca stały się powikłania wywołane przez wirus COVID-19. 

Informacja o tragicznym wydarzeniu została podana przez kilka źródeł – w tym organizację paiN Gaming, siostrę Santosa, a także szereg brazylijskich serwisów esportowych. 444 zmarł w sobotę rano po wielu bezskutecznych próbach reanimacji. Redakcja Globo Esporte potwierdziła, że przyczyną śmierci gracza był zespół ostrej niewydolności oddechowej wywołany przez COVID-19.

Z raportu opublikowanego przez siostrę gracza wynika, że 444 pozytywny wynik na COVID-19 uzyskał miesiąc temu wraz z trzema członkami rodziny. Szybko okazało się, że wyjście z choroby nie będzie jedynie formalnością. 21 stycznia społeczność Dota 2 zjednoczyła się, aby zebrać fundusze na odpowiednie leczenie, a także zakup leków i butli z tlenem. Wystarczył jeden dzień do zebrania 6 tysięcy dolarów. Ostatecznie stan Stanosa  nie ulegał jednak poprawie.

COVID-19 zabrał nam dzisiaj Boba. Będziemy na zawsze wdzięczni, że pomogłeś nam stworzyć kolejny rozdział naszej historii w Dota. Jesteś niesamowitą osobą, a tęsknota, którą wytworzyło twoje odejście, jest niezmierzonażegnali byłego reprezentanta włodarze paiN Gaming.

Nie możemy uwierzyć, że zabrali cię od nas tak wcześnie. Szczęściarzami są ci, którzy mieli okazję mieszkać z tobą. Obserwowanie twojej gry było zaszczytem. Nasze serca i myśli są z twoją rodziną. Spoczywaj w pokoju, 444 – czytamy dalej.

Anderson „444” Santos podczas sesji rozdawania autografów na EPICENTER Majorze 2019. Fot. EPICENTER

Anderson „444” Santos podczas sesji rozdawania autografów na EPICENTER Majorze 2019. Fot. EPICENTER

444 uznanie na brazylijskiej scenie Dota 2 zyskał dzięki występom w T Show. To jednak w paiN Gaming osiągał największe sukcesy. Z organizacją związany był od 2019 do 2020 roku i awansował nawet na trzy turnieje rangi Majora: MDL Disneyland® Paris Major, EPICENTER Majora 2019 i DreamLeague Season 13.

Od kwietnia 2020 roku Santos pozostawał bez wsparcia organizacji. Mimo to w styczniu bieżącego roku mieliśmy okazję śledzić go podczas kwalifikacji do OGA DPC South America Regional League.

Fot. EPICENTER

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Yannick_Abalo
Yannick_Abalo
11 miesięcy temu

słabe skille miał, zapomniał użyć kodu na nieśmiertelność xd