Nie żyje 444. Brazylijski gracz Dota 2 miał 25 lat

07.02.2021, 12:40:43

W wieku 25 lat zmarł Anderson „444” Santos – jeden z najlepszych graczy Dota 2 w Brazylii. Jak podaje jego była organizacja i brazylijscy dziennikarze, przyczyną śmierci esportowca stały się powikłania wywołane przez wirus COVID-19. 

Informacja o tragicznym wydarzeniu została podana przez kilka źródeł – w tym organizację paiN Gaming, siostrę Santosa, a także szereg brazylijskich serwisów esportowych. 444 zmarł w sobotę rano po wielu bezskutecznych próbach reanimacji. Redakcja Globo Esporte potwierdziła, że przyczyną śmierci gracza był zespół ostrej niewydolności oddechowej wywołany przez COVID-19.

Z raportu opublikowanego przez siostrę gracza wynika, że 444 pozytywny wynik na COVID-19 uzyskał miesiąc temu wraz z trzema członkami rodziny. Szybko okazało się, że wyjście z choroby nie będzie jedynie formalnością. 21 stycznia społeczność Dota 2 zjednoczyła się, aby zebrać fundusze na odpowiednie leczenie, a także zakup leków i butli z tlenem. Wystarczył jeden dzień do zebrania 6 tysięcy dolarów. Ostatecznie stan Stanosa  nie ulegał jednak poprawie.

COVID-19 zabrał nam dzisiaj Boba. Będziemy na zawsze wdzięczni, że pomogłeś nam stworzyć kolejny rozdział naszej historii w Dota. Jesteś niesamowitą osobą, a tęsknota, którą wytworzyło twoje odejście, jest niezmierzona – żegnali byłego reprezentanta włodarze paiN Gaming.

Nie możemy uwierzyć, że zabrali cię od nas tak wcześnie. Szczęściarzami są ci, którzy mieli okazję mieszkać z tobą. Obserwowanie twojej gry było zaszczytem. Nasze serca i myśli są z twoją rodziną. Spoczywaj w pokoju, 444 – czytamy dalej.

Anderson „444” Santos podczas sesji rozdawania autografów na EPICENTER Majorze 2019. Fot. EPICENTER

444 uznanie na brazylijskiej scenie Dota 2 zyskał dzięki występom w T Show. To jednak w paiN Gaming osiągał największe sukcesy. Z organizacją związany był od 2019 do 2020 roku i awansował nawet na trzy turnieje rangi Majora: MDL Disneyland® Paris Major, EPICENTER Majora 2019 i DreamLeague Season 13.

Od kwietnia 2020 roku Santos pozostawał bez wsparcia organizacji. Mimo to w styczniu bieżącego roku mieliśmy okazję śledzić go podczas kwalifikacji do OGA DPC South America Regional League.

Fot. EPICENTER

Tagi:
444 Anderson Santos paiN Gaming
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Yannick_Abalo
Yannick_Abalo
11 miesięcy temu

słabe skille miał, zapomniał użyć kodu na nieśmiertelność xd