Nie ma wyjątków. Zawody Ekstraklasa Games zawieszone
POLSKI ESPORT
Pozostałe

Nie ma wyjątków. Zawody Ekstraklasa Games zawieszone

19.03.2020, 16:52:20

Na początku tego miesiąca turnieje międzynarodowe, tym razem rozgrywki krajowe – Electronic Arts zobligowało twórców Ekstraklasa Games do zawieszenia swoich rozgrywek. Przyczyna? Chyba każdy się domyśla, ale osobom, które ostatnie dwa miesiące spędziły pod kamieniem, służymy pomocą – koronawirus.

– Podjęcie tych decyzji nie przyszło nam łatwo, ale mając na uwadze ogromny, globalny charakter tych wydarzeń, wierzymy, że podjęte zmiany są najlepsze dla ochrony zdrowia społeczności, w tym konkurentów, uczestników i personelu. Kontynuujemy monitorowanie sytuacji wokół koronawirusa i uwzględniając wskazówki otrzymane od Centrali Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), będziemy nadal pracować nad oceną i wdrażaniem aktualizacji do wszystkich turniejów Electronic Arts – mogliśmy wyczytać w oficjalnym oświadczeniu EA Sports po odwołaniu i przełożeniu wielu międzynarodowych turniejów na początku marca.

Pewne wtedy stało się również, że podobny los spotka wszystkie inne rozgrywki wychodzące ze stajni Electronic Arts, a podjęcie kroków będzie tylko kwestią czasu. W tym przypadku pierwsze działania podjęte przez twórców FIFA 20 a decyzję o zawieszeniu Ekstraklasa Games dzieliło jedenaście dni.

Na polecenie EA Sports twórcy przodującego krajowego projektu w FIFA 20 zmuszeni byli zawiesić trwające kwalifikacje do wiosennej edycji Ekstraklasa Games, a także do przerwania przygotowań turniejów, które miały odbyć się w studiu Polsat Games pod koniec marca oraz w drugiej połowie maja. 

– W najbliższym czasie – w zależności od rozwoju sytuacji związanej z ograniczeniami administracyjnymi – będą podejmowane decyzje dotyczące zmian w harmonogramie rozgrywek i organizacji finałów w studiu – wyczytamy na oficjalnej stronie rozgrywek.

Toczą się też rozmowy, które wesprą poszukiwania kompromisu, o ile taki w ogóle istnieje. Jak wyczytamy na stronie Ekstraklasa Games – Trwają prace nad realizacją odrębnego projektu związanego z grą FIFA w wersji online. Ekstraklasa wspólnie z partnerami prowadzi rozmowy z wydawcą gry EA Sports dotyczące możliwych rozwiązań angażujących kluby oraz ich kibiców.

Fot. Polsat Games

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze