Nie Ikona, a Bohater. Karta Jerzego Dudka pojawi się w FIFA 22

09.08.2021, 10:41:21

Czekaliśmy na pierwszą polską Ikona w FIFA 22, jednak to najwyraźniej niewłaściwa pora. EA nie pozostawiło nas jednak bez niczego. Specjalną kartę otrzyma bowiem legenda, która wielokrotnie stała między słupkami biało-czerwonych. Jerzy Dudek będzie Bohaterem FIFA 22 Ultimate Team.

Polscy kibice od lat czekają na pierwszą w historii polską Ikonę. Spekulacje, dziesiątki filmów na Youtube i domysły, jednak dotychczas EA żadnego z biało-czerwonych nie wyróżniło. Czy podobnie będzie w przypadku FIFA 22? Tego jeszcze nie wiemy, być może producenci gry nas pozytywnie zaskoczą, w końcu już teraz zrobili dobre pierwsze wrażenie.

Do gry wprowadzone zostaną bowiem zupełnie nowe karty – Bohaterowie. Seria kart ma upamiętnić zawodników, którzy zakończyli już profesjonalne kariery, a na przestrzeni lat zapisali się w historii piłki nożnej jakimś szczególnym osiągnięciem. I tu pojawia się słynny “Dudek dance”.

Taniec na linii bramkowej, który zachwycił miliony kibiców na całym świecie. No, może poza tymi Włoskimi, wszak Ci po fantastycznych interwencjach Jerzego Dudka w finale Ligi Mistrzów 2004/2005 musieli opłakiwać swoich ulubieńców. Właśnie za ten wyczyn były golkiper Liverpoolu pojawi się na specjalnej karcie.

Nie jest to Ikona, jednak kto wie, czy do panteonu Ikon już wkrótce nie dołączy Zbigniew Boniek. To właśnie aktualny prezes Polskie Związku Piłki Nożnej przychodzi na myśl, kiedy dywagujemy o tym, kogo mogliby wyróżnić twórcy serii gier FIFA.

Na razie zachwycajmy się jednak Dudkiem i jego małym sukcesem. Polaka będziemy mogli przetestować już 1 października, bowiem właśnie tego dnia odbędzie się światowa premiera gry FIFA 22.

Fot. EA

Tagi:
Bohaterowie FIFA 22 Jerzy Dudek
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze