Netflix zdradza kolejne szczegóły o Arcane. Zobacz zwiastun serialu o League of Legends

Netflix zdradza kolejne szczegóły o Arcane. Zobacz zwiastun serialu o League of Legends

27.09.2021, 11:43:56

Przedstawiciele Riot Games ogłosili datę premiery serialu osadzonego w uniwersum League of Legends. Arcane – bo tak nazywa się produkcja – zadebiutuje na małym ekranie 7 listopada o 4:00.

Premiera pierwszego serialu telewizyjnego ze stacji Riot Games odbędzie się dwutorowe – po pierwsze w serwisie Tencent w Chinach, ale również globalnie na platformie Netflix. Wydarzenie zaplanowano na zaledwie kilka godzin po finale Mistrzostw Świata League of Legends.

Gracze na całym świecie kochają grę League of Legends i jej uniwersum. Ich pasja jest tym, co inspiruje nas do przedstawienia Runeterry, w sposób godny jej fanów. Premiera Arcane jest początkiem kolejnego rozdziału Riot i nie możemy się doczekać, aż gracze zobaczą, co kryjemy dla nich w zanadrzu w grach, rozrywce i sporcie. W tym wyjątkowym momencie, stawiamy graczy w centrum niesamowitego wydarzenia. Worldsy i premiera Arcane połączą się, tworząc jednolite, globalne święto, łącząc współzawodnictwo, rozrywkę i społeczność w zupełnie nowy sposób. Myślimy o tym, jako o super weekendzie dla graczy – zaznacza Nicolo Laurent, dyrektor generalny Riot Games.

Produkcja podzielona została na trzy odrębne akty. Te z kolei składają się z serii epizodów opowiadających o relacjach bogatego miasta Piltover z jego obskurnym podbrzuszem Zaun. Trzy pierwsze odcinki skupią się na wczesnych latach życia dwóch sióstr – Vi oraz Jinx. Oprócz nich na fani League of Legends bez wątpienia rozpoznają również choćby Jayce’a i Caitlyn. W serialu nie zabraknie jednak zupełnie nowych postaci takich jak Vander i Silco – mieszkańców Zaun odgrywających kluczową rolę w kształtowaniu świata. 

Kiedy zaczęliśmy produkować Arcane, wiedzieliśmy, że jest coś naprawdę wyjątkowego w historii Jinx i Vi. Chcieliśmy zbadać ideę tego, co ludzie są gotowi zrobić dla swojej rodziny. W jakich sytuacjach pójdą na kompromis i jaki konflikt przetrwają. Historia ujęta w ręcznie malowany styl graficzny i pełną niuansów animacją postaci, które stworzyliśmy we współpracy z Fortiche, przyniesie graczom bogaty wgląd w świat League of Legends – mówi Christian Linke, współtwórca Arcane.

Adam Ferency w audiobookach o League of Legends

Arcane to historia pełna kontrastów. Postacie zostają podzielone, na dwie grupy odpowiadające połowom miasta, z innymi wartościami i prawami. Uzupełniają się, choć są swoimi przeciwieństwami. W tym świecie bohaterowie jednej strony, mogą stać się złoczyńcami dla drugiej. Główni bohaterowie Arcane to postaci, które gracze pokochali w naszych grach, dlatego powinni poczuć się bardzo znajomo, widząc ich na ekranie. Różnice między mediami mogą być jednak odczuwalne, gdy postaci zostają przeniesione do świata filmu – dodaje Alex Yee, współtwórca Arcane.

Tagi:
Arcane League of Legends Netflix
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze