Nerwy, przekleństwa i poprawiony rekord. 14-latek świętuje 420-0 w Lidze Weekendowej

18.01.2021, 14:03:31

Jak co tydzień przynosimy wam porcję informacji o poczynaniach Andersa Vejrgana – reprezentanta RB Leipzig – w Lidze Weekendowej FIFA 21. Niewiele brakowało, aby dzisiejszy artykuł ogarnęła melancholia i ponury klimat, wszak 14-latek w jednym ze wczorajszych spotkań spojrzał porażce głęboko w oczy. Nie zabrakło nerwów, przekleństw i… szalonych emocji po zwycięstwie. Dla jednych to tylko gra, dla innych coś więcej. Dziś Duńczyk może pochwalić się bilansem 420-0.

Od jakichś kilku dni wiedzieliśmy, że to będzie jedno z najbardziej “spoconych” FUT Champions w historii. Wszystko przez dodatkowe nagrody, jakie graczom zaoferowało EA. Picki z obecnej drużyny tygodnia za dziesięć, szesnaście i dwadzieścia dwa triumfy? Bierzemy w ciemno. Nawet jeśli aktualne TOTW nie zachwycało, to czerwone karty zawsze przydadzą się chociażby do dalszego przepalania.

Nie myśleliśmy jednak, że podobne problemy spotkają Vejrganga, który nie zwykł rozgrywać bliskich spotkań, nie mówiąc już o remisach, dogrywkach czy rzutach karnych. Czternasta Liga Weekendowa w FIFA 21 okazała się jednak bezlitosna, a dwudzieste siódme starcie Duńczyka wyjątkowo wyrównane. 

Ale nic nie zapowiadało takiego obrotu spraw. 14-latek co prawda nie miał w tym meczu łatwego życia, jednak jednobramkowe prowadzenie w doliczonym czasie gry poniekąd przesądzało losy starcia. Niby tak, ale nie do końca. Przeciwnik wyrównał w dosłownie ostatnim momencie, a kilkadziesiąt tysięcy widzów czekało na dogrywkę. 

Ta nie przyniosła rozstrzygnięcia, a wtedy Vejrgang postanowił zdjąć z siebie nieco presji, przestał się odzywać i zmienił scenę na transmisji tak, aby nie było widać ani jego, ani gry. Kilka chwil oczekiwania i… głośny ryk w geście triumfu. Udało się wygrać to pokręcone spotkanie, choć tak blisko porażki zawodnik RB Leipzig nie był chyba nigdy.

***

Reakcja? Klasycznie – pozdrowienia dla hejterów, ale też przekleństwa, które ślina sama przynosiła na język. Dla jednych to tylko gra, jeżeli jednak w grę wchodzi presja społeczności i rekord, który niejako co tydzień pisze historię Vejrganga, emocje mogą wziąć górę.

14-latek posiada aktualnie 420 zwycięstw w Lidze Weekendowej FIFA 21 i nie przegrał ani jednego spotkania. To jak – słynny nerf stepovera przeszkodzi mu w przedłużeniu passy, czy ta historia będzie tak trwać w nieskończoność?

Fot. RB Leipzig

Tagi:
Anders Vejrgang FIFA 21 FUT Champions Liga Weekendowa RB Leipzig
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze