Nervarien zbanowany na Twitchu – ESPORTÓWKA

04.05.2021, 08:42:18

Damian „Nervarien” Ziaja otrzymał spodziewaną od kilku dni blokadę w serwisie streamingowym Twitch, prezydent Republiki Francuskiej Emmanuel Macron składa gratulacje Karmine Corp, a więc i Jakubowi „Cinkrofowi” Rokickiemu po wygranej European Masters, a Duncan „Thorin” Shields raz jeszcze punktuje Valve. Jak ESPORTÓWKA po długim weekendzie, to na pełnej.

#PDW, Nervarien

Sprawą Damiana “Nervariena” Ziaji streamerskie środowisko emocjonuje się od piątkowego popołudnia. Zostanie wpakowany za wirtualne kraty, czy nie zostanie? Jak długo potrwa potencjalny ban? Czy zostanie dublerem pośladków jakiejś gwiazdy w Hollywood? Pytania się mnożyły. Dziś część z nich znalazło odpowiedzi.

Po karykaturalnie prowadzonym procesie weryfikacji na konto Nervariena na Twitch został nałożony ban. Za co? Przypomnijmy sprawę sprzed kilku dni:

“Czym żył wczoraj polski Twitch i środowisko League of Legends? Proste – pośladkami Damiana “Nervariena” Ziaji, który w dość nietypowy sposób odszedł od transmisyjnego stanowiska. Komentatora i twórcę treści – jak sam przyznaje – oszukał OBS, a więc program do konfiguracji transmisji. Krótko mówiąc, gdy ten szykował się do wskoczenia pod prysznic, kamera miała być wyłączona.

Nie była. – Nie pozostaje mi nic innego, jak na następnym streamie odpalić basen i śmigać na bananie – śmiał się później Nervarien, zastanawiajac się, jakie konsekwencje wyciągnie wobec niego administracja Twitcha”.

Jeszcze wczoraj Ziaja żartował sobie z tego, że Krzysztof “ArQuel” Sauć oberwał za wyświetlenie mema z nervarienowskimi pośladkami, a on wciąż pozostaje bezkarny. 

Sytuacja diametralnie zmieniła się kilka godzin później, a Nervarien doczekał się wreszcie swojej pierwszej blokady w historii wieloletniego streamowania na platformie Twitch. Na jak długo? O ile ArQuel musi zrobić sobie przerwę na 24 godziny, o tyle sprawa Ziaji przybrała bardziej tajemniczy obrót. Data wygaśnięcia bana pozostaje nieznana. W teorii – jak śmieje się Nerva – może oznaczać to nawet blokadę permanentną. W praktyce prawdopodobnie musimy po prostu poczekać na ogłoszenie zwolnienia.

Gratulacje od prezydenta

Szanowne Karmine Corp,

Nie zdziwicie się, jeśli powiem, że nie jestem ekspertem ds. League of Legends. Mimo to chciałem powiedzieć wam kilka słów po tym, jak usłyszałem o waszej wygranej zeszłej nocy. Jako mistrzowie Europy stawiacie naszą flagę w centrum uwagi – napisał Emmanuel Macron, prezydent Republiki Francuskiej, do przedstawicieli Karmine Corp po triumfie na European Masters. I choć nie są to pierwsze gratulacje złożone przez polityków po esportowych sukcesach, przypadek bezsprzecznie warto odnotować. Wśród adresatów znajduje się przecież Jakub “Cinkrof” Rokicki – jeden z najlepszych leśników świata.

Bezapelacyjny numer jeden

Wojna rankingowa o to, która klasyfikacja faktycznie wskazuje globalnego lidera, oficjalnie zakończona. Gambit Esports objęło tron w trzech najważniejszych klasyfikacjach świata. Zespół ze wschodu zajmuje dziś pierwsze miejsce w zestawieniach prowadzonych przez HLTV.org, ESL, a także CSPPA. Handluj z tym.

Konflikt interesów

Duncan “Thorin” Shields zwrócił uwagę na interesujący problem. – To faktycznie absurd. NBK zagra w turnieju kwalifikacyjnym do Majora z udziałem drużyny, z którą wciąż obowiązuje go kontrakt. DBL Poney może spotkać się z OG nawet w drugiej rundzie, jeśli oba składy wygrają swoje pierwsze mecze – pisze.

I trudno się z nim nie zgodzić, nawet biorąc pod uwagę renomę NBK-a, a także tłumaczenia osób decyzyjnych. Prawda jest taka, że Valve zamiast wyciągać wnioski z podobnych sytuacji mających miejsce w przeszłości, dość pokracznie skupiło się na promocji nowej mapy.

Oj Snaxik, Snaxik…

Jak szybko może przeterminować się Akademia Taktyczna Snaxa? Cóż, po kontrowersyjnych decyzjach Valve – w mniej niż jeden dzień. A wszystko to przez usunięcie pod osłoną nocy Traina z turniejowej puli Counter-Strike: Global Offensive. Ale o tym więcej przeczytacie wkrótce.

Fot. Twitter
Tagi:
Ban ESPORTÓWKA Karmine Corp NBK Nervarien Snax Thorin Train Twitch Valve
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze