NEO: To naprawdę bardzo ważny dzień dla esportu
– Decyzja ESL Polska jest bezprecedensowa i pozwala mi, zawodnikowi z dużym stażem w esporcie, wierzyć, że te wszystkie zapisy, reguły, mają sens. To niesamowicie wyraźny sygnał dla wszystkich zawodników, fanów, marek, partnerów i ogólnie całej branży esportowej – mówi Filip “NEO” Kubski decyzji organizatorów ESL Mistrzostw Polski.
Wypowiedzieli się już przedstawiciele ESL Polska, x-kom AGO, jak i HONORIS. O zmianie ESL Mistrza Polski zaczynają dyskutować jednak sami zaangażowani w przekazanie trofeum gracze. Głos w sprawie zabrał również Filip “NEO” Kubski – nowy mistrz kraju, który zajął konkretne stanowisko. “Taka decyzja była potrzebna całemu esportowemu światu” – wybrzmiewa ze słów polskiej legendy.
– To bardzo ważny dzień dla esportu. I nie chodzi mi o finalny wynik finału Mistrzostw Polski choć jest on oczywiście istotny, ale w tej sytuacji nie kluczowy. Decyzja ESL Polska jest bezprecedensowa i pozwala mi, zawodnikowi z dużym stażem w esporcie, wierzyć, że te wszystkie zapisy, reguły, mają sens. To niesamowicie wyraźny sygnał dla wszystkich zawodników, fanów, marek, partnerów i ogólnie całej branży esportowej – napisał NEO za pośrednictwem mediów społecznościowych.
– Jeśli mamy się dalej wszyscy rozwijać to tylko i wyłącznie według zasad, których będziemy przestrzegać. Po to zostały one zdefiniowane, by nie było wątpliwości czy jakichkolwiek niedomówień, zwłaszcza w kwestii Fair Play. Wierzę, że tylko wtedy esport będzie niesamowicie ekscytujący dla wszystkich uczestniczących w nim stron kontynuował.
I dalej:
– Dzisiaj Honoris został ogłoszony Mistrzem Polski. To na pewno ważna dla nas wiadomość i w dużej mierze ukoronowanie naprawdę ciężkiej pracy całego teamu, by po roku funkcjonowania dotrzeć do tego miejsca. Niemniej, chciałbym wywalczyć ten tytuł na serwerze, bez potrzeby stosowania zapisów regulaminu rozgrywek. Jednakże są one na tyle precyzyjne by wiedzieć co wolno a czego nie by móc egzekwować konsekwencje.
NEO podkreślił również, że brak wcześniejszych komentarzy był sprawą przemyślaną. HONORIS nie zamierzało dolewać oliwy do ognia, w pełni ufając organizatorowi rozgrywek. Nieco wcześniej o tym, że zespół nie protestował i zaakceptował wynik, który padł na serwerze, wspominał już Wiktor “TaZ” Wojtas, zespołowy kompan Kubskiego.
– Mogę sobie wyobrazić, że to była trudna decyzja dla organizatora rozgrywek, ale jako członek esportowej społeczności jestem zbudowany faktem, iż starczyło odwagi, by ją podjąć. To naprawdę bardzo ważny dzień dla esportu – zakończył Kubski.
***
O sprawie odebrania graczom x-kom AGO trofeum za ESL Mistrzostwo Polski, a następnie przeniesienia miana najlepszych na zespół HONORIS informujemy od samego rana.
Śledztwo w sprawie potencjalnego stream snipingu Jastrzębi prowadzone przez przedstawicieli ESL Polska, a także ESIC doprowadziło organizatora do nałożenia na x-kom AGO niemałej kary. Nie mówimy o upomnieniu, grzywnie pieniężnej czy powtórce meczu. Doszło bowiem do oficjalnego odebrania tytułu mistrzowskiego, a także nagród w postaci 25 tysięcy złotych i awansu na międzynarodowe zawody ESL National Championships Global Playoff.
Więcej na ten temat przeczytacie, klikając w poniższe odnośniki:
- x-kom AGO pozbawione tytułu! HONORIS nowym mistrzem kraju
- TaZ: Nie protestowaliśmy, nie analizowaliśmy, nie próbowaliśmy
- HONORIS: Przyjmujemy wynik z satysfakcją. Jest on odzwierciedleniem ducha fair-play
- AGO odwoła się od decyzji ESL. „To niezgodne z duchem esportu”
Fot. HONORIS