Na’Vi ograło Virtus.pro oraz Spirit i… wróciło na szczyt rankingu HLTV

Na’Vi ograło Virtus.pro oraz Spirit i… wróciło na szczyt rankingu HLTV

30.06.2020, 12:08:52

Przenosiny zmagań profesjonalistów do internetu sprawiły, że niewiele potrzeba do objęcia prowadzenia w rankingu HLTV. Naprawdę niewiele. Na’Vi dzięki zwycięstwom wyłącznie z drużynami regionu CIS wróciło na pożądaną pierwszą pozycję.

Internetowa bańka rośnie z każdym tygodnie i coraz ciężej stwierdzić, która drużyna tak naprawdę jest najlepsza. Ranking HLTV przestał być już jakimkolwiek wyznacznikiem, ale to po części nie jego wina. To wina zawirowań i braku stabilności, a te z kolei wynikają z braku turniejów LAN-owych. Tych, które świadczyły o rzeczywistej dyspozycji drużyn.

Dlatego ciężko przypisać Na’Vi rolę najlepszej formacji świata, gdy ta zmienia się średnio co dwa tygodnie. W pandemicznym okresie ukraińska banda okupowała już sam szczyt, jednak weszła na niego dzięki pamiętnemu IEM-owi w Katowicach – ostatniemu wydarzeniu, które w pełni odbyło się na LAN-ie. Po drodze tron obejmowali też reprezentanci Astralis, Fnatic czy G2 Esports. W ostatnich trzech miesiącach mieliśmy więcej liderów, niż w poprzednich dwóch latach z wyłączeniem tych dziewięćdziesięciu dni. A końca tej internetowej katorgi nie widać.

Co trzeba było zrobić, aby wrócić na pierwszą lokatę? Pokonać Spirit, Virtus.pro i kilka innych ekip z regionu CIS, które jednak na światowej scenie nic nie znaczą. Nie żeby Kazachowie czy Rosjanie byli jakąś potęgą. Ale oni przynajmniej na tym najwyższym szczeblu od czasu do czasu się pojawiają.

Zanim jednak całkowicie zanegujecie słuszność rankingu HLTV, spójrzcie na umiejscowienie krajowych drużyn – wszystkie poza czterdziestką. Chyba jednak można w to zestawienie wierzyć, choć zastanawiamy się, czy umiejętności krajowych reprezentantów nie zostały nieco przecenione. 

Czołowa dziesiątka rankingu i najlepsze drużyny z krajowymi zawodnikami w składzie:

 

1. Na’Vi +3
2. Vitality
3. G2 Esports  -2
4. FaZe Clan -1
5. Fnatic +1
6. FURIA -1
7. BIG +1
8. Evil Geniuses +1
9. Astralis -2
10. Team Liquid +1
38. Sprout -1
44. Actina PACT -2
47. x-kom AGO +2
60. Illuminar Gaming
70. AVEZ Esport -3
72. Wisła All in! Games Kraków +13
88. HONORIS -2
126. Izako Boars -2
183. CLEANTmix -2

 

Fot. DreamHack / Adela Sznajder

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze