Na’Vi pędzi po obronę tytułu mistrzowskiego IEM Katowice

Na’Vi pędzi po obronę tytułu mistrzowskiego IEM Katowice

21.02.2021, 01:59:34

Wczorajsze zmagania w ramach IEM Katowice 2021 przyniosły nam kolejne rozwiązania dotyczące listy uczestników fazy play-off. Znaczący krok w stronę obrony tytułu wykonali zawodnicy Natus Vincere, którzy rozprawili się z FURIĄ, a pewne awansu do fazy pucharowej jest również Team Liquid. Dziś przekonamy się, komu jest pisany natychmiastowy bilet do półfinału. 

Wczorajsze zmagania zainaugurowali zawodnicy Virtus.pro oraz Ninjas in Pyjamas. Pomimo przyzwoitej dyspozycji szwedzkiej formacji w poprzednich etapach zmagań, Skandynawowie w starciu z VP zostali pozbawieni wszelkich złudzeń. Genialna dyspozycja Mareksa „YEKINDARA” Gaļinskisa i jego kompanów pozwoliła na rozgromienie przeciwników, co oznaczało naturalnie eliminację z imprezy.

Pożegnanie z IEM Katowice 2021 zanotował także Mateusz „mantuu” Wilczewski oraz reprezentowane przez niego OG. Międzynarodowy kolektyw nie miał najmniejszych szans w starciu z FaZe, które po objęciu sterów przez Finna „karrigana” Andersena z meczu na mecz wygląda coraz to lepiej. Kolejny popis zafundował nam Russel „Twistzz” Van Dulken, który na dwóch arenach zdobył łącznie 43 trafienia.

Kolejnymi odprawionymi z kwitkiem zespołami okazało się kolejno Heroic oraz Evil Geniuses, których oprawcami byli reprezentanci Gambit i G2 Esports. Najważniejsze wydarzenia zagościły jednak na serwerze w trakcie meczów pomiędzy Team Liquid i Vitality, a także Na’Vi oraz FURII.

Francuski gigant nadal nie ma optymalnej dyspozycji. Taki wniosek nasuwa się samoistnie po obejrzeniu kilku ostatnich potyczek z udziałem Vitality. Jeżeli Dan „apEX” Madesclaire kręci najwięcej eliminacji ze wszystkich reprezentantów formacji, wymijając przy tym nawet Mathieu „ZywOo” Herbauta, to wiesz, że coś jest ewidentnie nie tak. Cieszyć może z kolei fakt, że amerykańska piątka po dołączeniu Gabriela „FalleNa” Toledo momentami pokazuje charakter. Oby tylko nie były to chwilowe przebłyski.

Fantastyczną dyspozycje zaserwowało nam z kolei Natus Vincere, które napędzane wirtuozerską grą Aleksandra „s1mple’a” Kostylieva pewnie kroczy w stronę obrony tytułu mistrzowskiego IEM Katowice. Latynoska FURIA nie była dla hegemonów z regionu CIS żadnym kłopotem, a o bezpośredni awans do półfinału Na’Vi będzie się bić z TL, które nie tak dawno poskromili w ramach globalnych finałów BLAST Premier.

Harmonogram dzisiejszych meczów w ramach IEM Katowice 2021:

  • 12:00 – FaZe vs. FURIA
  • 12:00 – Virtus.pro vs. Vitality
  • 15:30 – Gambit vs. G2
  • 15:30 – Astralis vs. Spirit
  • 19:00 – Team Liquid vs. Natus Vincere

Wybrane spotkania w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2021 wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnych kanałach ESL Polska.

Fot. ESL / Adela Sznajder

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze