NAVI kontra G2, s1mple kontra NiKo. Kto podniesie trofeum w Avicii Arenie?

NAVI kontra G2, s1mple kontra NiKo. Kto podniesie trofeum w Avicii Arenie?

07.11.2021, 05:38:21

To będzie finał, który zapisze się w historii Counter-Strike’a. Produkcja Valve będzie miała zupełnie nowego mistrza. NAVI podejmie G2 Esports w meczu, który może stać się teatrem dwóch aktorów. Która gwiazda rozjaśni Avicii Arenę, a która zgaśnie przytłoczona blaskiem drugiej? s1mple czy NiKo – kto zdobędzie nagrodę MVP? Pytań jest wiele, a odpowiedzi na nie poznamy dziś wieczorem.

NiKo, cudotwórca

Z nieba do piekła i znów do nieba. Tak w dość dużym uproszczeniu wyglądała wczorajsza przeprawa NiKo przez półfinałowe starcie przeciwko Heroic. Bośniak był najsilniejszym punktem swojego zespołu. Zespołu, który ocierał się już o zwycięstwo, jednak jedna niefortunna pomyłka mogła zmazać wszystkie starania zawodnika G2. 

Niecharakterystyczne dla zawodnika z Bałkanów pudło jednak nie przełożyło się na porażkę G2 Esports, a Carlos “ocelote” Rodriguez i jego kilka nowych siwych głosów mogli świętować sukces swoich pupili. 

Heroic również zasłużyło na głęboki pokłon. Wrócić z wyniki 13:6 na decydującej mapie i odpaść dopiero po dogrywce? Musi boleć. Jednak ból po czasie przemieni się w dumę. Bo duńska formacja dokonała na tym turnieju czegoś naprawdę wielkiego.

Przy NAVI nawet Burneika wyglądałby jak szczypior

Co się stało ze starym, dobrym NAVI, które często grało bez głębszego planu i solidniejszego przygotowania? Nie wiemy, ale cieszy nas to, że już go z nami nie ma. Nowa odsłona to bowiem perfekcja w każdym, nawet najmniejszym detalu. A wczoraj przekonali się o tym reprezentanci Gambit.

Hobbit i spółka byli jednym z najlepszych zespołów minionego roku – podobnie do NAVI. Wczorajsze derby regionu CIS nie przypominały jednak równej walki, a raczej obóz treningowy i sparing w piłkę nożną, na którym starsza grupa znęcała się nad bandą dzieciaków. To tak potężne NAVI, czy może zagubione Gambit? Wydaje się, że odpowiedź znajdziemy gdzieś pośrodku.

Kto nowym mistrzem Majora?

Tak właśnie brzmi pytanie dnia. G2 Esports czy NAVI? NiKo czy s1mple? Dyspozycja dwóch największych gwiazd turnieju może okazać się kluczowa w kontekście finalnego rozstrzygnięcia. Nie możecie tego przegapić.

20:00 – G2 Esports vs NAVI

Fantasyexpo połączyło siły z FRENZY. Dzięki temu polska transmisja z PGL Majora w Sztokholmie transmitowana będzie zarówno na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego, jak i w telewizji Polsat Games.

Fantasyexpo połączyło siły z FRENZY. Dzięki temu polska transmisja z PGL Majora w Sztokholmie transmitowana będzie zarówno na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego, jak i w telewizji Polsat Games.

Fot. EPICENTER / ESL/Stephanie Lindgren

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze