Na`Vi? Jakie Na`Vi? OG z awansem
CS:GO
Newsy

Na`Vi? Jakie Na`Vi? OG z awansem

28.10.2020, 11:49:32

W grupie nic nie muszą. Jedynie mogą. A dlaczego? A bo wygrali z Evil Geniuses i Natus Vincere, zapewniając sobie awans do głównej fazy BLAST Premier Fall 2020. Mowa oczywiście o reprezentantach OG, wśród których jest Mateusz „mantuu” Wilczewski

Zacznijmy może jednak do tego, dlaczego turniej w jakimś sensie zyskał na wartości. Chodzi o powrót do rywalizacji pomiędzy Europą a Ameryką Północną. Niestety dla przyjezdnych już pierwsze starcia okazały się nieudane. Po tym, jak w poniedziałek Evil Geniuses musiało uznać wyższość OG, wczoraj przegrało kolejny pojedynek. Tym razem z Ninjas in Pyjamas, z którym na Overpassie nie podjęło walki (8:16). Zdecydowanie lepiej było na Inferno, na którym stanislaw i jego kompani wrócili z wyniku 4:11, by nawet w pewnym momencie prowadzić 15:14. Ostatecznie przegrali po dogrywce i trafili do BLAST Premier Fall 2020 Showdown.

Do meczów pozostałych przedstawicieli Ameryki Północnej dojdzie na początku listopada, bo i Made in Brazil, i FURIA, trafiły do grupy C, w której zmierzą się kolejno z Astralis oraz G2 Esports. To przede wszystkim w FURII pokłada się większe nadzieje na równą walkę z europejskimi zespołami, więc porażka EG nie powinna dziwić jakoś bardzo. Zanim jednak ekipy z Brazylii pojawią się na serwerach, czekają nas jeszcze inne rozstrzygnięcia. Dziś swoje zmagania zakończy grupa A.

Na start czeka nas mecz pomiędzy Natus Vincere a Ninjas in Pyjamas, już drugie w BLAST Premier Fall 2020. W inauguracyjnym pojedynku to formacja s1mpla okazała się lepsza, wygrywając 16:12 na Inferno i 16:13 na Trainie. Przez to Szwedzi spadli do dolnego drzewka, a Na`Vi mogło mierzyć się z OG o szybszy awans do głównej fazy turnieju. Na potwierdzenie gry w kolejnym etapie będzie jednak musiało jeszcze trochę poczekać, gdyż to drużyna z Polakiem na pokładzie wyszła z wczorajszego spotkania zwycięsko.

mantuu znów był najpewniejszym punktem swojego składu, notując na dwóch mapach 50 fragów. Między innymi dzięki temu najpierw udało się wygrać Mirage’a, głównie za sprawą dobrej gry w CT, a później dokończyć zadanie na Duście2. Na pierwszej mapie padł wynik 16:14, a na drugiej 16:9. W efekcie OG jako pierwsze trafiło na listę uczestników BLAST Premier Fall 2020, w którym zagra tylko osiem formacji. Po dwie z każdej grupy, a także dwie najlepsze z BLAST Premier Fall 2020 Showdown, w którym rywalizować będą zespół z miejsc 3-4 w swoich zbiorach.

Dzisiejszy harmonogram:

16:30 – Natus Vincere vs Ninjas in Pyjamas
20:30 – OG vs Na`Vi/NiP

Fot. OG

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze