„Naszym zdaniem HLTV nie ma dużo danych” – nadchodzi GGPredict

„Naszym zdaniem HLTV nie ma dużo danych” – nadchodzi GGPredict

10.05.2020, 13:49:47

GGPredict to nowa platforma, która ma zapewnić zawodnikom, trenerom i analitykom solidną bazę danych. Według zapowiedzi, ma być ona nawet większa od tej, którą oferuje portal HLTV. O projekcie opowiedział nam CEO marki, czyli Przemysław Siemaszko, a my wybraliśmy dla was najciekawsze informacje, którymi podzielił się w audycji „Polski Esport”. 

Co znajdziemy na platformie?

GGPredict to przede wszystkim ogromna baza danych, w której zawarte są informacje o setkach tysięcy spotkań z udziałem profesjonalnych graczy CS:GO. Na platformie znajdziemy wszelkiego rodzaju statystyki, ale też mniej oczywiste aspekty, jak model zachowania gracza, który daje większe szanse na triumf w meczu. To jednak narzędzie skierowane także do amatorów – po wrzuceniu swojego dema, otrzymają oni pełną analizę danego meczu i informację o tym, gdzie zachowali się źle, a gdzie dobrze.

Na jakim etapie są prace nad projektem?

Na początku narzędzie będzie działać wyłącznie dla CS:GO. Zainteresowani przy użyciu programu będą w stanie wyciągnąć wszystkie potrzebne dane z dem i przejrzeć statystyki z meczów profesjonalistów. To wszystko już działa. Teraz twórcy pracują nad tym, by opakować to w ładny panel. Ma on pozwolić na zrozumienie danych nawet tym, którzy nie interesują się analityką.

Jakie gry znajdą się w przyszłości na GGPredict?

Drugim tytułem, który ma być włączony do platformy będzie Dota 2. Wynika to z podobnych systemów do CS:GO, co ułatwia pobieranie danych z gry. W następnej kolejności, w zależności od rozwoju sceny, GGPredict zajmie się prawdopodobnie League of Legends i Fortnitem.

Jak dużo czasu będzie potrzeba na analizę meczów?

Na dostarczenie użytkownikowi raportu, GGPredict będzie potrzebować od kilku do kilkunastu sekund od wrzucenia dema.

Do kogo skierowany jest produkt?

To będzie narzędzie zarówno dla analityków, trenerów, profesjonalistów, jak i amatorów, którzy według twórców dostaną „własnego trenera”.

Ile będzie kosztować dostęp?

Na ten moment orientacyjna cena to 5 dolarów miesięcznie, ale może ona ulec zmianie wraz z postępem prac. Celem twórców jest dostarczenie narzędzia dla każdego, więc nie powinno dojść do drastycznej podwyżki.

Jak bazę danych GGPredict można porównać do tego, co dostarcza HLTV?

Naszym zdaniem HLTV nie ma dużo danychtak odpowiedział Przemek Siemaszko. Według twórcy platformy, GGPredict ma dostarczać kilkakrotnie więcej informacji niż największy na świecie serwis o CS:GO.

Ile osób pracuje nad narzędziem?

W zespole GGPredict pracuje kilkanaście osób. Platforma otrzymała milion złotych od polsko-izraelskiego funduszu TDJ Pitango.

Kiedy GGPredict będzie miało swoją premierę?

W najbliższym miesiącu wystartować ma strona z bazą danych zawierającą mecze profesjonalistów. Mniej więcej w tym samym czasie rozpocznie się zamknięta beta, do której zaproszeni zaostaną zarówno znani zawodnicy, jak i osoby, które zarejestrują się na stronie. Finalna premiera zależeć będzie od nadsyłanych uwag w becie.

Tagi:
CS:GO GGPredict HLTV Przemysław Siemaszko statystyki
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze