Największe tuzy EPL-a wchodzą do pucharowej gry. Komu półfinał wielkiej imprezy?

08.04.2021, 13:32:20

Kilkudniowa przerwa od zmagań w fazie pucharowej ESL Pro League obudziła w nas prawdziwy głód rozgrywek na najwyższym poziomie. Te wracają już dzisiaj z dwoma hitowymi pojedynkami. Zwycięzcy grup spotkają się w dwóch starciach, których triumfatorzy zagwarantują sobie udział w półfinałach całej imprezy.

Niespodziewani triumfatorzy

Pierwszy z dzisiejszych pojedynków ocenilibyśmy jako co najmniej nietypowy. W końcu w meczu grupowych zwycięzców niekoniecznie spodziewalibyśmy się Heroic czy Ninjas in Pyjamas. W tym przypadku klasę pokazały jednak oba te składy i to między tą dwójką rozstrzygnie się rywalizacja o jedno z półfinałowych miejsc.

Kto faworytem? Bez dwóch zdań duńska strona bitwy, wszak Heroic pozostaje niepokonane od siedmiu serii i każdy, kto nawinie się na ich karabin, marnie kończy swój żywot. Ninjas in Pyjamas to jednak drużyna przebłysków. Szwedzi miewają te słabsze, ale także genialne występy, więc bitwa może pójść w każdą ze stron.

Mecz na absolutnym szczycie

I to jest hit z prawdziwego zdarzenia. Ci, którzy przespali kilka ostatnich tygodni czy miesięcy, mogą być zdumieni, że właśnie w takich słowach przedstawiamy mecz, w którym do walki stanie rosyjskie Gambit. To jednak nie niefortunna pomyłka, a aktualna rzeczywistość.

Reprezentanci organizacji, która zatriumfowała na krakowskim Majorze podejmą zwycięzców turnieju tej samej rangi z innego polskiego miasta. Tym razem spotkają się jednak w internecie, a stawką pojedynku będzie awans do półfinału ESL Pro League. Zarezerwujcie wieczór, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że lepszego starcia w tym sezonie zmagań już nie zobaczycie. No, chyba że obie ekipy spotkają się jeszcze raz, w finale. Przegrani obu dzisiejszych pojedynków nie odpadną bowiem z turnieju.

Harmonogram dzisiejszych starć w ESL Pro League:

  • 15:30 – NiP  vs Heroic
  • 19:00 – Gambit vs Astralis

Wszystkie mecze ESL Pro League wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnym kanale ESL Polska w tym miejscu.

Fot. DreamHack / Adela Sznajder

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze