Najlepsi ustawiają się w kolejce po tytuł mistrza kraju. Czas na play-offy Ultraligi

27.07.2021, 11:37:33

Rozpoczyna się najbardziej elektryzujący okres w kalendarzu miłośników polskiej sceny League of Legends. Ruszają play-offy szóstego sezonu Alior Bank Ultraligi, a wraz z nimi walka o tytuł mistrza Polski i upragniony awans na EU Masters. W pierwszym meczu pucharowych porachunków na Summoner’s Rifcie ujrzymy PDW oraz Team ESCA Gaming. 

W pierwszym meczu fazy pucharowej do gry wejdą Ci, którzy rundę zasadnicza zakończyli na drugiej i trzeciej lokacie. Mogłoby się więc wydawać, iż w kategoriach bilansu te dwie drużyny również dzieliła niezbyt wielka różnica. W tym przypadku sprawa wygląda jednak zupełnie inaczej.

PDW, które na koniec sezonu uplasowało się na trzecim miejscu, mogło się bowiem poszczycić ośmioma triumfami przy sześciu porażkach. Team ESCA Gaming, czyli ich dzisiejszy przeciwnik, wiwatował natomiast aż jedenastokrotnie. I do ostatnich chwil bił się o to najwyższe rozstawienie.

Należy jednak pamiętać, że zwyciężanie w krótkich formach BO1 i wyczerpujących seriach BO5 to dwie zupełnie inne sprawy. Między innymi dlatego dziś faworytem bukmacherów z całego kraju są przedstawiciele PDW, którzy w rundzie zasadniczej wyglądali znacznie gorzej. 

Czy pupile Olimpii “komedyji” Cichosz nawiążą do sukcesu 7more7 Pompa Teamu, z którego zresztą powstali i zdołają uzyskać awans na European Masters? Czy może jednak dziś miejsce w Play-Inach zagwarantują sobie przebojowi Dawidsonek i spółka?

17:30 – Team ESCA Gaming vs PDW

Wszystkie mecze Alior Bank Ultraligi wraz z polskim komentarzem możecie obejrzeć na oficjalnych kanałach Polsat Games, między innymi w tym miejscu.

Fot. Team ESCA Gaming

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze