Szalony finał Majora zakończony oświadczynami. NAVI najlepsze na świecie

Szalony finał Majora zakończony oświadczynami. NAVI najlepsze na świecie

07.11.2021, 23:06:08

NAVI jest najlepsze na świecie, s1mple jest najlepszy na świecie, a Boombl4… prawdopodobnie wkroczył na nową ścieżkę życia. Cóż to był za dzień, cóż to był za finał. Rosyjsko-ukraińska ekipa pokonała G2 w finale PGL Majora i zgarnęła tytuł absolutnych dominatorów. No i na dokładkę milion dolarów. Całkiem nieźle.

Finał rozpoczął się od starcia na Ancient, które było wyborem G2 Esports. Spotkanie już na początku utwierdziło nas, że tego wieczoru będziemy świadkami teatru dwóch aktorów. s1mple kontra NiKo w batalii o upragniony, niedościgniony dotąd tytuł mistrzowski na Majorze. Wyścig ten lepiej zaczęli Ukrainiec i jego ekipa.

Po dotkliwej porażce na Ancient wydawało się, że już nic nie uratuje G2 Esports. NAVI i Nuke? Połączenie, które ciężko ograć. A jednak. Pupile ocelote’a mieli zwycięstwo w garści, a NiKo na muszce fraga, który mógł przenieść nas na Mirage’a. Ale spudłował. I to właśnie było początek końca G2.

Choć Bośniak dwoił się i troił, aby odkupić swoje winy, na koniec dnia to NAVI cieszyło się z tytułu mistrzowskiego. A s1mple z nagrody MVP, na którą w pełni zasłużył. W końcu w gablocie ukraińskiego wirtuoza niczego nie brakuje.

Podopieczni B1ad3’a wznieśli puchar, ale na tym emocje się nie skończyły. Tuż po pomeczowym wywiadzie za mikrofon chwycił bowiem Boombl4 i oświadczył się swojej partnerce, która zmagania w Sztokholmie śledziła z Moskwy. Już teraz możemy wam zdradzić, że przyszła Pani Mikhailov powiedziała “tak”.

Major wrócił po dwóch latach i pobił wszelkie rekordy. Przede wszystkim ten w kategorii puli nagród, bowiem ta wyniosła aż dwa miliony dolarów, natomiast NAVI zgarnęło aż połowę tej sumy. Podwojony został także dotychczasowy rekord co do oglądalności turnieju CS:GO. W szczytowym momencie pojedynek NAVI z G2 w internecie śledziło bowiem ponad 2.5 miliona osób.

NAVI 2:0 G2 Esports (16:11 Ancient, 22:19 Nuke)

Fot. DreamHack / Adela Sznajder

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze