Nadchodzą gwiazdorskie EMP. Anonymo i HONORIS z awansem do krajowych mistrzostw

02.03.2021, 11:35:23

Pierwszy dzień zamkniętych kwalifikacji do ESL Mistrzostw Polski za nami. Dwie z dwunastu uczestniczących ekip zdołały już uzyskać awans do głównego turnieju. Już wkrótce o wieczną chwałę i krajowy czempionat powalczą Anonymo Esports oraz HONORIS.

Wczorajsza rywalizacja rozpoczęła się jednak o pojedynków kwalifikacyjnych kopciuszków. Drużyny, które do zamkniętego etapu eliminacyjnego dostały się nie dzięki zaproszeniom, a serwerowej walce, stanęły oko w oko w czterech równoczesnych starciach. Wśród nich chociażby uwielbiany przez kibiców StylDunów czy słynny już “teamKabanos” aka Tarczyński Protein Team.

Najciekawiej zakończyło się starcie teoretycznie najlepszej ekipy tego etapu gry. Miks Pawła “byaliego” Bielińskiego miał niemałe problemy z pokonaniem przeszkody w postaci CLEANTmixu i do kolejnej rundy w drabince wygranych awansował dopiero po rozegraniu dodatkowych rund. W pozostałych walkach piratesports musiało uznać wyższość Dr Pepper Teamu, PGE Turów Zgorzelec staranował Gloria Victoribus Clan, a wspomniane kabanoski rozprawiły się z nowym składem AVEZ Esport.

I w tym miejscu rywalizacja nabrała właściwego tempa. Format pojedynków zmienił się na serie BO3, a do walki wkroczyły zaproszone wcześniej składy. Większość kibiców z przejęciem spoglądała w stronę Anonymo Esports i StylDunów. Dwie tak mocne ekipy na jednym serwerze na tak wczesnym etapie gry? Drabinka była jednak bezlitosna.

Tak samo jak i ekipa Anonymo dla swoich przeciwników. StylDunów co prawda dwukrotnie dobił do bariery dwucyfrowej liczby rund, jednak o poważniejszym zagrożeniu nie było mowy. Podopieczni Adriana “imd” Piepera w pewnym stylu zameldowali się w finałowym spotkaniu drabinki wygranych, gdzie za kilka chwil mieli stoczyć bezpośrednią walkę o awans. Z kim?

Z przeciwnikiem wymarzonym – Illuminar Gaming. Derby z krwi i kości nie zawiodły, jednak tego się spodziewaliśmy po tym, jak iHG nie dało większych szans reprezentantom TPT. Tak wielkich skoków ciśnienie jednak się nie spodziewaliśmy. Raz dogrywka, raz pełne trzydzieści rund i szkoda tylko, że ominęła nas trzecia mapa. Anonymo wyrwało z rąk przeciwnika awans i zapewniło sobie udział w ESL Mistrzostwach Polski Wiosna 2021.

***

Po drugiej stronie drabinki szaleli natomiast zawodnicy PGE Turowa Zgorzelec i HONORIS. Właśnie te składy spotkały się na szczycie swojej części rozkładu jazdy i jako jedyne zaserwowały kibicom więcej niż dwie mapy. Finałowe starcie nie przyniosło jednak żadnych zaskoczeń. Wiktor „TaZ” Wojtas i Filip „NEO” Kubski w ESL Mistrzostwach Polski – to będzie wielkie wydarzenie.

Wczorajsze wyniki:

1. runda w drabince wygranych

piratesports 11:16 Dr Pepper Team

PGE Turów Zgorzelec 16:9 Gloria Victoribus Clan

Tarczyński Protein Team 16:12 AVEZ Esport

StylDunów 19:16 CLEANTmix

2. runda w drabince wygranych

Anonymo Esports 2:0 StylDunów (16:12 Train, 16:10 Inferno)

HONORIS 2:0 Dr Pepper Team (16:4 Train, 16:4 Vertigo)

Illuminar Gaming 2:0 Tarczyński Protein Team (Overpass 16:9, Mirage 16:10)

PGE Turów Zgorzelec 2:0 Śląsk Wrocław Esports (16:12 Nuke, 16:8 Train)

3. runda w drabince wygranych

Anonymo Esports 2:0 Illuminar Gamin (19:16 Nuke, 16:14 Vertigo)

HONORIS 2:1 PGE Turów Zgorzelec (Nuke 16:10, Inferno 11:16, Vertigo 16:3)

1. runda w drabince przegranych

StylDunów 2:1 piratesports (Nuke 7:16, Mirage 16:9, Train 16:11)

AVEZ Esport 2:1 Śląsk Wrocław Esports (Train 16:8, Inferno 3:16, Mirage 16:11)

Dr Pepper Team 2:1 CLEANTmix (12:16 Overpass, 16:11 Dust2, 16:9 Mirage)

Tarczyński Protein Team 2:1 Gloria Victoribus Clan (22:2 Overpass, 3:16 Nuke, 16:14 Mirage)

Harmonogram kwalifikacji ESL MP na dziś:

16:00 – StylDunów vs Tarczyński Protein Team

16:00 – AVEZ Esports vs Dr Pepper Team

19:00 – PGE Turów Zgorzelec vs StylDunów/Tarczyński Protein Team

19:00 – Illuminar Gaming vs AVEZ Esport/Dr Pepper Team

Tylko dwie drużyny na koniec dnia będą mogły cieszyć się z awansu do ESL Mistrzostw Polski.

Fot. GG League/Maciej Kołek / Bartek Wolinski/Red Bull

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze