Na co dzień w kole, dziś za kółkiem. Anita Włodarczyk i inni sportowcy powalczą w Rocket League
Newsy
POLSKI ESPORT
Pozostałe

Na co dzień w kole, dziś za kółkiem. Anita Włodarczyk i inni sportowcy powalczą w Rocket League

29.05.2020, 08:51:07

Za nami wirtualne ściganie z Robertem Kubicą, jednak drugie danie główne ORLEN Stay&Play rozpocznie się dopiero dziś. Punktualnie o 18:00 wystartują… wyścigówki. A w nich rzesza polskich sportowców – Anita Włodarczyk, Maciej Giemza czy Piotr Marszałek.

Nie będzie to jednak standardowe ściganie po torze. Wyścigów nie zobaczymy tam żadnych, no chyba, że po piłkę, w końcu w Rocket League o to właśnie chodzi. Polscy sportowcy trenowali do tego momentu długimi tygodniami – jedni ze sporym powodzeniem, inni z nieco mniejszym.

Dziś motywacja w każdym z dwunastu obozów musi sięgnąć zenitu, bo z każdej sześcioosobowej grupy do fazy pucharowej awansują raptem dwa zespoły. Dziesięć z nich okupują krajowi sportowcy wspierani esportowcami specjalizującymi się w Rocket League. Dwie pozostałe kadry tworzą szczęśliwcy, którym udało się przebrnąć przez wyczerpujący etap kwalifikacyjny. W nagrodę otrzymają szansę stanąć koło w koło z rekordzistką świata w rzucie młotem Anitą Włodarczyk czy Maciejem Giemzą.

Zarówno Anita, jak i Bartek nie radzili sobie najlepiej na sesjach treningowych, jednak każda minuta przynosiła poprawę, a w efekcie mogliśmy obserwować takie akcje:

Gwarancji sukcesu nie damy, ale takie zagrania na pewno mogą przybliżyć tercet polskiej młociarki do mistrzostwa ORLEN Stay&Play Cup.

Walka rozpocznie się dziś o 18:00, jednak finaliści dobiją do brzegu dopiero w niedzielne popołudnie. Transmisja z turnieju będzie dostępna na kanałach Orlen Team, zarówno na Twitchu, jak i Youtube.

Stay&Play Anita Włodarczyk

Fot. Orlen Team

Więcej informacji o rozgrywkach, zapisy z treningów oraz pierwotną listę startową znajdziecie na oficjalnej stronie turnieju.

Triumfator rozgrywek zdobędzie 50 tysięcy złotych i będzie mógł wybrać cel charytatywny, na który przekaże tę sumę.

Fot. facebook/com/orlenteam

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze