Europa czy Korea? Czas na pierwszy mecz MAD Lions z DWG KIA

Europa czy Korea? Czas na pierwszy mecz MAD Lions z DWG KIA

16.05.2021, 10:27:32

Mid-Season Invitational trwa w najlepsze. Trzeci dzień Rumble Stage postawi kolejne wyzwania – zarówno przed faworytami do awansu, jak i zespołami spisanymi już na straty.

Sześć najlepszych formacji  fazy grupowej walczy od kilku dni w drugim etapie odbywających się na Islandii mistrzostw. Jak dotąd batalie rozgrywają się zresztą w rytm scenariusza, który w większości przypadków mogliśmy przewidzieć.

W buty dominatora weszli gracze Royal Never Give Up. Reprezentacja Chin nie przegrała dotąd żadnego meczu, a przecież walczyła już z najgroźniejszymi rywalami. RNG na otwarcie etapu z kwitkiem odprawiło DWG KIA, a następnie do parteru sprowadziło Cloud9, MAD Lions i Pentanet.GG. Do kompletu brakuje im wyłącznie triumfu nad PSG Talon. I wygranych spotkań rewanżowych rzecz jasna.

Nieźle radzą sobie ponadto Koreańczycy z DWG KIA oraz przedstawiciele Starego Kontynentu spod szyldu MAD Lions. Oba składy uznały wyższość wyłącznie Royal Never Give Up. Poza tym spółka ShowMakera zdążyła ograć już PSG Talon, Cloud9 i Pentanet.GG. Tak zresztą, jak Wściekłe Lwy, które mogą pochwalić się bliźniaczymi wynikami.

I tylko Cloud9 oraz Pentanet.GG wydają się bezradni. Zespół spod Dziewiątej Chmury oraz ulubieńcy publiczności nie zanotowali jeszcze żadnego triumfu i z bilansem 0-4 okupują dno tabeli. Nawet PSG Talon zgarnęło jedyne punkty właśnie w meczach przeciwko reprezentantom Ameryki Północnej i Australii. Pamiętać należy jednak, że ekipa Luki “Perkza” Perkovića równie ospale rozpoczęła pierwszy etap, by na ostatnim odcinku fazy zasadniczej do parteru sprowadzić wszystkich rywali

***

Trzeci dzień upłynie przede wszystkim pod znakiem pierwszego spotkania Europy i Korei. DWG KIA i MAD Lions staną do pojedynku decydującego o tym, kto prawdopodobnie pozostanie na drugim miejscu w tabeli. Wściekłe Lwy zmierzą się ponadto z PSG Talon, a Koreańczycy raz jeszcze podejmą Cloud9.

Ekipa Perkza może pokusić się zresztą o pierwszy triumf w Rumble Stage. Trzeci dzień zainauguruje bowiem walką z Pentanet.GG o pierwsze punkty dla jednej z ekip. Przed Royal Never Give Up natomiast – przynajmniej w czystej teorii – formalności. Rozpędzeni Chińczycy rzucą bowiem wyzwanie graczom Pentanet.GG i PSG Talon.

Dzisiejsze mecze Rumble Stage podczas MSI:

  • 15:00 – Clound9 vs. Pentanet.GG
  • 16:00 – Royal Never Give Up vs. PSG Talon
  • 17:00 – DWG KIA  vs. MAD Lions
  • 18:00 – Royal Never Give Up vs. Pentanet.GG
  • 19:00 – Cloud0 vs. DWG KIA
  • 20:00 – PSG Talon vs. MAD Lions

Wszystkie mecze transmitowane będą za pośrednictwem kanałów Polsat Games.

Fot. Michał Konkol / Riot Games

Tagi:
Mid-Season Invitational 2021 MSI
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze