mouz oficjalnie poza Illuminar Gaming. Gracz szuka nowych wyzwań

mouz oficjalnie poza Illuminar Gaming. Gracz szuka nowych wyzwań

06.01.2021, 18:26:38

Zakończyła się ponad ośmiomiesięczna przygoda Mikołaja Karolewskiego w barwach Illuminar Gaming. mouz za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosił bowiem odejście z organizacji.

Drużynowy kocioł w Illuminar Gaming zawrzał w grudniu ubiegłego roku. Tuż przed świętami wszyscy zawodnicy bez wyjątku usadzeni zostali bowiem na ławce rezerwowych. Powód? Niemożność osiągnięcia idealnego połączenia, które pozwoliłoby formacji przebić się do światowej czołówki.

Nie wiemy jeszcze kto odejdzie, a kto zostanie, nie mamy finalnych planów, ale chcemy wejść w rok 2021 z rozpędem. W tej chwili Wszyscy zawodnicy zostają przesunięci na ławkę rezerwową, a o dalszych krokach poinformujemy po świętach – mówił wówczas Mateusz Kowalczyk, wówczas Chief Gaming Officer w organizacji. Jak się jednak wczoraj okazało – Kowalczyka w 2021 roku oglądać nie będziemy.

Na odejście z klubu zdecydował się również pierwszy zawodnik. Mikołaj “mouz” Karolewski ogłosił wolną agenturę i chęci dołączenia do kolejnej drużyny.  Zarząd nie skomentował jeszcze słów gracza.

Jak już wszyscy wiecie, cały skład został przeniesiony na ławkę rezerwowych już jakiś czas temu. Takie rozwiązanie bywa krótkoterminowe, więc prędzej czy później jakąś decyzję trzeba było podjąć. W dniu dzisiejszym opuszczam szeregi Illuminar Gaming i oficjalnie zostaję FREE AGENTem. Mimo to jestem zmotywowany i gotowy na rozpoczęcie nowego rozdziału w CS-owej karierze – napisał mouz na Facebooku.

Mikołaj „mouz” Karolewski – gracz Illuminar Gaming i MVP ESL Mistrzostw Polski według Weszło Esport i LOTTO.

W Illuminar Gaming mouz zdobył wicemistrzostwo Polskiej Ligi Esportowej, wygrał trzecią odsłonę Eden Arena: Malta Vibes. Powrócił też do zwyciężania ESL Mistrzostw Polski, awansował do Play-Inów Intel Extreme Masters Katowice. Zdobył przy tym statuetkę MVP rozdawaną przez naszą redakcję. Mimo chwiejnych wyników drużyny, ta zakończyła 2020 rok na najwyższym miejscu światowego rankingu spośród polskich sekcji. 

Wciąż nie wiemy oficjalnie, co stanie się z Pawłem “reatzem” Jańczakiem, Arkadiuszem „Vegim” Nawojskim, Januszem “Snaxem” Pogorzelskim, Tomaszem “phrem” Wójcikem oraz Adrianem “imd” Pieperem. Czterech graczy i trener wciąż pozostają na ławce rezerwowych.

Fot. Illuminar Gaming / Maciej Kołek
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze