siuhy i szejn na LAN-ie! mouz NXT walczy o mistrzostwo WePlay Academy League

27.08.2021, 14:06:51

Wraca rywalizacja LAN-owa i to w naprawdę wyjątkowym wydaniu. Już dziś na deskach jednej z kijowskich aren pojawią się przedstawiciele najlepszych akademii na świecie. A wśród mouz NXT, które trzyma na pokładzie dwóch biało-czerwonych – Huberta “szejna” Światłego i Kamila “siuhego” Szkaradka.

Absolutna dominacja w rundzie zasadniczej

Liga dla akademii rozpoczęła się już w połowie ubiegłego miesiąca. Uczestnicy dzień w dzień mierzyli się między sobą w formacie BO1, aby finalnie rozegrać po czternaście spotkań. mouz NXT – domostwo dwóch Polaków – zakończyło ten etap rywalizacji z jedenastoma triumfami na koncie. A te zapewniły całej ekipie sam wierzchołek tabeli.

Ekipa szejna i siuhego w całej rundzie zasadniczej przegrywała jedynie trzykrotnie. Europejską mieszanką poskromili reprezentanci Young Ninjas, BIG Academy oraz FURIA Academy. Dwa pierwsze składy zobaczymy na ruszających dziś finałach, natomiast brazylijska formacja do fazy pucharowej nie awansowała.

Niemiecka rywal na dobry początek

Najważniejsze jest to, aby dobrze rozpocząć całe rozgrywki. Porażka na inaugurację zepchnęłaby bowiem mouz NXT do drabinki przegranych, gdzie na zawodnikach ciążyłaby dodatkowa presja – presja przedwczesnego pożegnania się z turniejem. A po obiecującej rundzie zasadniczej takim będzie każdy rezultat poza mistrzostwem WePlay Academy League.

mouz NXT na start zawodów podejmie BIG Academy, a więc ekipę, która jako jedna z nielicznych zdołała przełamać zwycięską passę drużyny dwóch Polaków. Ciężko wywróżyć przebieg serii, bowiem ekipy te nie mierzyły się jeszcze w dłuższym i bardziej wymagającym formacie. 

Harmonogram WePlay Academy League na dziś:

  • 15:00 – mouz NXT vs BIG Academy
  • 18:00 – Young Ninjas vs fnatic Rising

Transmisję ze wszystkich spotkań znajdziecie na oficjalnym kanale organizatora w tym miejscu. Uczestnicy walczą o 88 tysięcy dolarów, z czego aż połowa trafi do zwycięskiej drużyny.

Fot. mousesports

Tagi:
mouz NXT siuhy szejn WePlay Academy League
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze