mouz NXT gra o pewną pozycję lidera

01.08.2021, 10:12:54

Czas na ostatni mecz mouz NXT w sezonie zasadniczym WePlay Academy League. Myszki zakończą i tak wyjątkowy już rajd meczem przeciwko VP.Prodigy. Dla szkółki Virtus.pro pojedynek to zresztą niezwykle ważny.

Ekipa Kamila “siuhego” Szkaradka oraz Huberta “szejna” Światłego w fazie regularnej WePlay Academy League zrobiła już właściwie wszystko. Międzynarodowy skład talenciaków wciąż znajduje się na szczycie tabeli, a na kilka dni przed zakończeniem fazy grupowej wywalczył awans na turniej LAN-owy w Kijowie. Razem z nimi przepustki na Ukrainę zgarnęli również gracze Young Ninjas i BIG Academy.

Gra toczy się teraz o ostatnie miejsce na kijowskich zawodach. Wywalczy je najlepsza sekcja w Play-Inach. Na udział w nich też trzeba jednak sobie zasłużyć. O ile Fnatic.Rising i Natus Vincere Junior są już pewne gry w meczach ostatniej szansy, o tyle przed VP.Prodigy, Astralis Talent i FURIA Academy wciąż niepewny los. Dziś wszystkie karty zostaną jednak odkryte.

Astralis.Talent w meczu o być albo nie być w Play-Inach zmierzy się z Fnatic.Rising, FURIA Academy stanie naprzeciw NAVI Junior, a VP.Prodigy rzuci wyzwanie właśnie mouz NXT. Na papierze najmniejsze szanse mają Brazylijczycy. Furiatom zarówno do graczy spod szyldu Virtus.pro, jak i Astralis brakuje bowiem jednego zwycięstwa. 

mouz NXT poleci do Kijowa. siuhy i szejn z awansem do LAN-owej fazy w lidze akademii

Wystarczy więc porażka ekipy Guilherme „pirii” Barbosy, aby – nawet w przypadku przegranych – VP.Prodigy i Astralis.Talent cieszyły się z miejsca w Play-Inach. Kiepskiego, bo kiepskiego, ale wciąż miejsca, które umożliwi im dalszą walkę o awans na finały LAN-owe.

Ostatnie pojedynki sezonu zasadniczego WePlay Academy League:

  • 17:00 – Astralis Talent vs. Fnatic.Rising
  • 18:00 – VP.Prodigy vs. mouz NXT
  • 19:00 – NAVI Junior vs. FURIA Academy
  • 20:00 – Young Ninjas vs. BIG Academy

Pierwszy mecz mouz NXT z VP.Prodigy zakończył się zwycięstwem formacji z duetem Polaków na czele. Spotkanie okazało się jednak niezwykle zacięte, a do jego rozstrzygnięcia na Vertigo potrzebny był komplet rund. Nie jest więc powiedziane, ze ekipa ze wschodu jest w starciu z liderami tabeli bez szans.

Nie jest też tak, że reprezentanci mouz NXT wywalczyli awans na turniej w Kijowie i teraz mogą podejść do rozgrywek bez odpowiedniego zaangażowania. Akademia Myszek bez wątpienia chciałaby zakończyć sezon zasadniczy na miejscu lidera. A to bez kolejnego zwycięstwa wcale nie będzie takie oczywiste. Drużynie biało-czerwonych po piętach wciąż depczą gracze Young Ninjas i BIG Academy.

Turniej finałowy odbędzie się w ostatnim tygodniu sierpnia w kijowskiej WePlay Esports Arenie, a jego uczestnicy będą bić się o część z puli nagród wynoszącej niemal 100 tysięcy dolarów.

Fot. Izako Boars

Tagi:
mouz NXT WePlay Academy League
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze