mousesports vs Complexity na start grupy B na DreamHacku
CS:GO
Newsy

mousesports vs Complexity na start grupy B na DreamHacku

22.05.2020, 11:41:23

Grało Astralis czy G2 Esports, czas na drużyny z grupy B, w której znajdują się między innymi mousesports czy BIG. Jakie pojedynki czekają nas w ramach kolejnego dnia DreamHack Masters Spring 2020? Co wydarzyło się we wczorajszych spotkaniach?

Zacznijmy od przeszłości, bo ta do kolorowych nie należy… przynajmniej dla niektórych. Wczorajsze rozgrywki zakończyły się drugą porażką Teamu Liquid, który tym razem musiał uznać wyższość FURII. Co prawda starcie to rozpoczęło się od zwycięstwo nitr0 i jego kompanów na Vertigo (16:9), ale później było już gorzej – 14:16 na Nuke’u i 20:22 na Mirage’u to oznaka, że amerykańsko-kanadyjski skład ma bilans 0:2. Wcześniej przegrali przecież z Chaos.

W swoim ostatnim meczu w grupie niezbyt dobrze zagrało Astralis, które po pokonaniu Heroic i North straciło punkty w meczu z G2 Esports. Duńczycy przegrali 13:16 na Duście2 i 7:16 na Nuke’u, plasując się tym samym na drugim miejscu i awansując do dolnej drabinki play-offów.

Dziś swoje zmagania w DreamHacku rozpoczną ekipy ze zbioru B. Na start czeka nas spotkanie mousesports z Complexity, czyli zespołów, które dopiero co kończyły przygodę z ESL One: Road to Rio na przedostatnich miejscach w swoich grupach. Kiedy karrigan i jego koledzy mieli czas na poprawę błędów, ich przeciwnicy zaliczyli maraton w Home Sweet Home, radząc sobie całkiem dobrze. W dwóch tygodniach stanęli na najwyższym stopniu podium. Czy to przełoży się na dzisiejszą dyspozycję? Przekonamy się po godzinie 14:00.

Później na serwerze zobaczymy MAD Lions i BIG, które ostatnio nie były tak aktywne. Na pewno jednak pomogło to w przemyśleniu nie najlepszej gry i wprowadzeniu poprawek, co powinno zaowocować nie najgorszym starciem w debiucie na DreamHack Masters Spring 2020.

Na koniec dnia czeka nas starcie w ramach północnoamerykańskiej części rozgrywek pomiędzy MIBR-em i Chaos. Oba zespoły mają za sobą po jednym pojedynku – FalleN i spółka musieli uznać wyższość swoich rodaków z FURII, przegrywając 11:16 na Vertigo i 12:16 na Trainie, zaś ich oponenci niespodziewanie wygrali 2:1 z Teamem Liquid.

Harmonogram:

14:00 – mousesports vs Complexity
17:30 – MAD Lions vs BIG
21:10 – MIBR vs Chaos

Transmisja prowadzona będzie przez Polsat Games.

Fot. DreamHack / Adela Sznajder