moses odsunięty od roli trenera Liquid. adreN powróci do „domu”?

moses odsunięty od roli trenera Liquid. adreN powróci do „domu”?

04.05.2021, 12:35:42

Jason „moses” O’Toole przestał pełnić rolę trenera Teamu Liquid. Rozstanie nastąpiło po dziewięciu miesiącach spędzonych w jednej z najbardziej utytułowanych drużyn CS:GO na świecie.

Do niespodziewanych zmian na stanowisku głównego szkoleniowca składu CS:GO Teamu Liquid doszło w sierpniu 2020 roku. To wówczas znany na całym świecie analityk i komentator zastąpił architekta największych osiągnięć zespołu – Erica „adreNa” Hoaga. 

To już nie zmiana kadrowa. To zmiana filozofii – na gorąco roszadę komentował Krystian Terpiński z Weszło Esport, dodając, że obserwujemy właśnie “rzut monetą. Cholernie ekscytujący rzut monetą”.

Dziś natomiast sytuacja może wrócić do punktu wyjścia. O’Toole oficjalnie przestał być bowiem częścią Teamu Liquid i to właśnie adreNa typuje się na jego zastępcę. Koło życia.

moses, byłeś oparciem dla zespołu, kiedy najbardziej tego potrzebowaliśmy, niesamowitym łącznikiem z CS-ową rodziną Teamu Liquid i nieskończonym źródłem energii dla drużyny. Dziękujemy za wszystko, co nam dałeś i nadal dajesz społeczności zebranej wokół Counter-Strike’apożegnali się z byłym już trenerem przedstawiciele amerykańskiej organizacji.

Jako trener Teamu Liquid moses nie wygrał wraz z zespołem żadnego turnieju. Rok 2020 zakończył jednak wicemistrzostwem Intel Extreme Masters Global Challenge, rozgrywając w dodatku symboliczny finał z Astralis. Mimo wszystko nie jednorazowych wyskoków oczekiwano od O’Toole’a, którego bardziej zapamiętamy prawdopodobnie z serii rozczarowań i ściągnięcia do kadry Gabriela “FalleNa” Toledo.

O’Toole nie skomentował rozstania z zespołem. Organizacja milczy z kolei na temat jego zastępcy. Zdaniem redakcji HLTV.org do Teamu Liquid powróci jednak Eric “adreN” Hoag – istna legenda klubu i prawdopodobnie najbardziej zasłużony szkoleniowiec w historii amerykańskiej sceny CS:GO.

To z Hoagiem za plecami graczy Team Liquid nazywaliśmy w pewnym momencie najlepszą drużyną globu. Prowadzeni przez adreNa zawodnicy zepchnęli z tronu Astralis, zdobyli Grand Slam, wygrali sześć prestiżowych trofeów, a siedem razy świętowali wicemistrzostwo.

Jeśli plotki się potwierdzą, skład Teamu Liquid prezentować będzie się następująco:

  • Jonathan „⁠EliGE⁠” Jablonowski
  • Keith „⁠NAF⁠” Markovic
  • Jake „⁠Stewie2K⁠” Yip
  • Michael „⁠Grim⁠” Wince
  • Gabriel „⁠FalleN⁠” Toledo
  • Eric „⁠adreN⁠” Hoag (trener)

Po odsunięciu od Teamu Liquid adreN skupił się na grze w ESEA Premier i transmitowaniu meczów Mythic. Przez ostatni rok nie szkolił więc żadnej formacji ze szczytu sceny.

Fot. DreamHack / Adela Sznajder
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze