Morfan testowany przez G2 Esports

06.05.2021, 17:55:48

Jak udało się ustalić redakcji eweszlo.pl, temat przebudowy dywizji VALORANT w G2 Esports pozostaje otwartą kwestią. Według źródeł portalu na testach w międzynarodowej formacji przebywa aktualny prowadzący Ballisty – Mateusz „Morfan” Świętochowski. 

Kilka tygodni temu wśród europejskiej społeczności VALORANTA zawrzało, a wszystko to za sprawą informacji o gruntownej przebudowie G2 Esports, której autorem był francuski dziennikarz Guillaume „neL” Rathier. O ile w kuluarach mówiło się do niedawna o tym, że w szeregach giganta ze Starego Kontynentu wszystko jest już praktycznie ustalone, o tyle wszystko wskazuje na to, że testy nadal trwają i nic nie jest jeszcze przesądzone.

Według wspomnianego wcześniej neLa nowym prowadzącym G2 Esports miał zostać ktoś z dwójki tworzonej przez Jose Luisa „koldamente” Arangurena oraz Alexa „ALEXA” McMeekina, jednak według źródeł eweszlo.pl poza Hiszpanem i Brytyjczykiem testowany był również kapitan rodzimej Ballisty Esports – Mateusz „Morfan” Świętochowski. Ciężko naturalnie stwierdzić, przez ile dni doświadczony IGL brał udział w treningach G2.

Dla Morfana nie jest to zresztą pierwsza sytuacja, w której doświadczony prowadzący otrzymał oferty testów w międzynarodowej formacji. Pierwsze zapytania odnośnie Świętochowskiego pojawiły się już po awansie Ballisty na VCT Masters I, jednak ostatecznie Polak pozostał twarzą projektu rodzimej organizacji.

Na ten moment ciężko stwierdzić, jak wyglądają szanse Morfana na angaż w G2 Esports. Nie można wykluczyć scenariusza, w którym Acend nie będzie skłonne sprzedać filaru swojej formacji, a wspomniany wcześniej ALEX nie będzie jeszcze gotowy na grę w VALORANT na najwyższym poziomie. Sam Świętochowski najzwyczajniej w świecie może też być po prostu idealnym elementem układanki, który da G2 odpowiednią jakość w kontekście prowadzenia gry.

Według ustaleń redakcji testy prowadzone przez G2 Esports mogą potrwać jeszcze nawet kilka tygodni, a żadna kwestia transferowa nie została jeszcze dopięta.

Fot. Ballista Esports

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze