Młodzi, gniewni, po prostu Gambit. Ranking HLTV ma nowego lidera

13.04.2021, 15:03:13

To w pewnym sensie tylko formalność, w końcu o gigantycznym przetasowaniu w czołówce rankingu HLTV wiedzieliśmy już od kilku dni. Niemniej jest to formalność symboliczna, bowiem tron zestawienia pierwszy raz w swojej historii obejmuje Gambit – jeden z najmłodszych zespołów w całej trzydziestce.

Roszady efektem rozstrzygnięć w 13. sezonie ESL Pro League

To właśnie pucharowe rozgrywki najsilniejszej spośród wszystkich CS-owych lig miały kluczowy wpływ na gigantyczne przetasowania w czołówce światowego rankingu. A tych było i to niemało. Przede wszystkim wyróżnić trzeba burzę w czołowej trójce światowego zestawienia. Tam zadrżała ziemia i po wstrząsach wypuściła na świat nowego lidera. Pierwszego takiego w historii.

Gambit, czyli wicemistrzowie zakończonego niedawno sezonu ESL Pro League, wspiął się na sam szczyt rankingu. Rosyjska organizacja nigdy wcześniej nie zajmowała tak wysokiego miejsca, choć w swojej historii zdobywała między innymi najwyższe możliwe wyróżnienie w Counter-Strike’u – turniej rangi Major.

Drużyna, którą reprezentuje czterech młokosów i jeden doświadczony wyga potrafiła zdominować światową czołówkę. To nie tylko wielkie wydarzenie dla samego Gambit, ale też całego CS-owego świata. Jest to symboliczny dowód, że nie potrzeba milionów dolarów w banku, rozgłosu i gwiazdorskiej obsady, aby wsadzać do gabloty kolejne puchary. Bo na sukces pracuje się ciężką pracą.

Warto wyróżnić także spory awans triumfatorów wspomnianego EPL-a. Heroic wspięło się bowiem o dziewięć rankingowych szczebli i tym samym wylądowało na najniższym stopniu podium. Duńska maszyna bywała już jednak wyżej w hierarchii. Chociażby w ubiegłym roku mogliśmy ich przecież oglądać na samym wierzchołku konkurencyjnej góry.

TOP10 rankingu HLTV:

Miejsce Drużyna Zmiana pozycji
1. Gambit +2
2. Astralis
3. Heroic +9
4. Natus Vincere -3
5. Virtus.pro -1
6. Team Liquid -1
7. FURIA +3
8. Team Vitality -2
9. Team Spirit -2
10. Complexity -1

Łatwo przyszło, łatwo poszło?

Nie tak dawno świętowaliśmy powrót polskiej formacji do czołowej trzydziestki rankingu HLTV po ponad roku nieobecności. Wydaje się jednak, że x-kom AGO może wylecieć z zaszczytnego już w najbliższych tygodniach. Polska ekipa zleciała z pozycji niezagrożonej spadkiem i dziś znajduje się tuż nad gilotyną.

To efekt między innymi niskiej aktywności w oficjalnych spotkaniach, jednak siłą sukcesu, który pomógł wspiąć się na wyżyny, będzie słabnąć z każdym tygodniem. AGO już dziś wraca jednak do rozpiski HLTV i mamy głęboką nadzieję, że zwycięstwami odepchnie się od mielizny. I znów wypłynie na głębsze wody.

TOP10 polskich formacji w rankingu HLTV:

Miejsce Drużyna Zmiana pozycji
29. x-kom AGO -6
34. Wisła All in! Games Kraków -3
47. Anonymo Esports -1
63. Izako Boars +5
68. MAD DOG’S PACT -1
76. HONORIS +3
79. Pompa Team -2
91. StylDunów +3
101. Illuminar -25
102. CLEANTmix +2

Fot. Gambit

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze