Młode pokolenie regionu CIS i amerykański rodzynek. Komu finał IEM Katowice 2021?

27.02.2021, 13:06:19

Mamy już pewność, że podczas IEM Katowice 2021 zatriumfuje zespół, który nigdy wcześniej nie miał okazji wznieść prestiżowego trofeum, o które co rok walczą prawdziwi giganci sceny CS:GO. Ostatnie minuty dzielą nas od hucznego rozpoczęcia półfinałów imprezy, w których zmierzą się reprezentanci Spirit i Gambit, a także Virtus.pro oraz Teamu Liquid. Stężenie talentu na serwerach będzie ogromne, a pisane przez poszczególne formacje historie zyskają kolejne piękne rozdziały. 

Wczorajszego popołudnia byliśmy świadkami dwóch spotkań, które dobitnie pokazały, że status faworyta nie ma czasem żadnego znaczenia. Na dzień dobry naszpikowane młodymi wilkami Gambit rozprawiło się z Na’Vi, pozbawiając tym samym Oleksandra „s1mple’a” Kostylieva i jego kompanów szans na obronę mistrzowskiego tytułu.

Chwilę później zaserwowano nam z kolei epicką serię pomiędzy Virtus.pro i Astralis i choć momentami wydawało się, że Duńczycy podtrzymają trend z ubiegłych lat i zameldują się w półfinale, to ostatecznie wybitna forma Mareksa „YEKINDARA” Gaļinskisa i jego kompanów okazała się przeszkodą nie do przeskoczenia.

Dziś na pierwszy ogień na serwerze zameldują się reprezentanci Spirit oraz Gambit. Counter-Strike’owe areny zapełnią się najlepszymi graczami młodego pokolenia pokroju Abdulkhalika „degstera” Gasanova, Dmitriego „sh1ro” Sokolova, Borisa „magixxa” Vorobieva czy Sergeya „Ax1Le” Rykhtorova. W tym spotkaniu ciężko mówić o tym, aby ktokolwiek był faworytem. Powinniśmy otrzymać naprawdę świetne widowisko pełne genialnych akcji indywidualnych i napędzane geniuszem doświadczonych zawodników w postaci Abaya „Hobbita” Khassenova czy Nikolaya „mira” Bityukova.

W drugim półfinale na placu boju zobaczymy z kolei Team Liquid, który będzie chciał udowodnić, że rywalizacja na starym kontynencie wpłynęła dobrze na całokształt kolektywu. Prawdziwy potencjał piątki dowodzonej przez Gabriela „FalleNa” Toledo nadal pozostaje prawdziwą zagadką, ale mecz przeciwko Virtus.pro pozwoli wykreślić co najmniej kilka znaków zapytania. We wczorajszym przetarciu z Astralis wspomniany wcześniej YEKINDAR wykręcił 75 eliminacji przy zaledwie 57 zgonach, więc jeśli forma Łotysza nie ulegnie zachwianiu, VP powinno zameldować się w wielkim finale IEM Katowice 2021.

Harmonogram półfinałów Intel Extreme Masters Katowice 2021:

  • 15:00 – Spirit vs. Gambit
  • 18:30 – Team Liquid vs. Virtus.pro

Wszystkie mecze w ramach IEM Katowice 2021 wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnym kanale ESL Polska.

Fot. Gambit

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze