Mistrzostwo The International i 18 milionów dolarów dla Spirit

Mistrzostwo The International i 18 milionów dolarów dla Spirit

18.10.2021, 12:16:09

Gracze Teamu Spirit zdobyli tytuł mistrzów The International 10. Ukraińsko-rosyjski skład zgarnął tym samym ponad 18 milionów dolarów. Michał “Nisha” Jankowski i jego Team Secret zawody zakończyli na najniższym stopniu podium.

Na scenie Dota 2 rośnie nowa potęga. Choć początkowo nic nie zwiastowało takiego scenariusza, prestiżowe trofeum, rekordowo wielką nagrodę główną i tytuł mistrzów świata The International zgarnęli reprezentanci Teamu Spirit. Zespół z Regionu Niepodległych Państw na drodze do spektakularnego sukcesu odprawił z kwitkiem gros faworytów. I zapisał się na kartach historii.

Mało kto spodziewał się takiego rozwiązania. Wystarczy wspomnieć, że Smoki na liście uczestników zameldowały się dzięki wschodnioeuropejskim kwalifikacjom. W rozgrywkach miały więc pełnić rolę ambitnych pretendentów, a nie pogromców najlepszych sekcji świata.

Gracze Teamu Spirit zmagania grupowe zakończyli dodatkowo na czwartym miejscu w grupie, a więc ostatnim dającym promocję do górnej drabinki. Play-offy rozpoczęli zresztą od porażki z Invictus Gaming, więc ekspresowo spadli do drzewka przegranych. Margines błędu skończył się im niemal natychmiastowo.

Kiedy na karku poczuli jednak oddech kata, błędu już nie popełnili. Najpierw z kwitkiem odprawili Fnatic, następnie dali nauczkę obrońcom mistrzowskiego tytułu spod szyldu OG, po chwili wyeliminowali z gry Virtus.pro i zrewanżowali się Invictus Gaming, aby w finale drabinki przegranych przypieczętować los Teamu Secret i jedynego Polaka w turnieju. 

W meczu o złoto Team Spirit stanął naprzeciw PSG.LGD. Choć drużyny do rozwiązania potrzebowały pięciu map, a reprezentanci francuskiego klubu sportowego niemal doprowadzili do reverse sweepa, ostatecznie na szczyt podium wbiegli gracze z Rosji i Ukrainy. Team Spirit zgarnął więc ponad 18,2 miliona dolarów. To największy sukces w historii esportowej organizacji.

W puli 40 milionów dolarów, a gracze upychani w kuchni. Oto The International

Co ciekawe – to właśnie przedstawiciele Teamu Secret informowali na samym początku turnieju o kiepskich warunkach w Bukareszcie. Drużyna nagrała wówczas film, dokumentując abstrakcyjne wręcz przygotowanie organizatorów do goszczenia drużyn. Jak się okazało – gra oraz treningi z kuchni i brak papieru toaletowego w łazience nie przeszkodził im jeszcze bardziej wstrząsnąć światem Dota 2.

Fot. Valve

Tagi:
Nisha Team Secret Team Spirit The International
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze