Mistrzostwa Świata w FIFA odwołane. Pandemia znów krzyżuje plany organizatorów

27.07.2021, 21:02:59

FIFAe World Cup 2021 i FIFAe Nations Cup 2021 oficjalnie odwołano. Najlepsi z wirtualnych piłkarzy świata kolejny rok z rzędu muszą obejść się więc ze smakiem. Oficjalny powód? A jakże inaczej w czasach globalnej pandemii – zaostrzające się przepisy sanitarne na całym świecie.

Choć w tym roku miały powrócić po wymuszonej przez pandemię przerwie, organizatorzy zdecydowali się raz jeszcze zawiesić organizację zawodów podsumowujących sezon. Do niedawna esportowa społeczność była przekonana, że drużynowe i indywidualne mistrzostwa świata odbędą się w systemie LAN-owym. Na przeszkodzie stanęła jednak czyhająca za rogiem czwarta fala koronawirusa.

Niestety, FIFAe Nations Cup 2021 i FIFAe World Cup 2021 zostały poddane destrukcyjnemu skutkowi trwającej pandemii i globalnych ograniczeń podróżowania, które dotyczą zakwalifikowanych drużyn i graczy z całego świata. Z wielu stron docierały do nas ponadto obawy związane z organizacją turniejów w czasie tak dynamicznej sytuacji. Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie zagwarantować uczciwej rywalizacji, jak również bezpieczeństwa i zdrowia wszystkich zaangażowanych stron, co nadal jest dla nas priorytetem czytamy w oficjalnym komunikacie.

FIFAe World Cup 2021™ miał odbyć się w Londynie w dniach 6-8 sierpnia. FIFAe Nations Cup 2021™ planowano zorganizować natomiast w Kopenhadze w dniach 20-22 sierpnia. 

Bielik: Mieliśmy rozpisane kontrakty, CS-ową ekipę i mocnych sponsorów

Choć zawodnicy i drużyny nie staną do walki o splendor i tytuły najlepszych na świecie, nie zostaną z niczym. Organizatorzy postanowili bowiem całość puli nagród rozdysponować po równo między zakwalifikowanych graczy i zespoły. Mowa o kwocie o łącznej wartości 900 tysięcy dolarów. 

Na liście uczestników – zarówno w zawodach reprezentacji, jak i mistrzostwach indywidualnych – zabrakło jednak Polaków. W obu przypadkach biało-czerwoni nie zdołali przebrnąć przez europejskie kwalifikacje.

FIFA będzie nadal monitorować sytuację dotyczącą trwającej pandemii na całym świecie, a także jej ewentualnego wpływu na nadchodzący sezon. Zespół FIFAe niewątpliwie czeka na przyszłość esportu FIFA – a nasze rozgrywki powrócą w przyszłym roku z jeszcze bardziej zaciętą rywalizacją na najwyższym poziomie – zapewniają organizatorzy.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku również odwołano jedne z najważniejszych rozgrywek FIFA na esportowej scenie. Najlepsi z wirtualnych piłkarzy na prestiżowe zawody poczekają więc drugi rok z rzędu.

Fot. EA Sports

Tagi:
FIFAe Nations Cup 2021 FIFAe World Cup 2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze