Mistrz świata LoL aresztowany za handel narkotykami. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności

Mistrz świata LoL aresztowany za handel narkotykami. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności

30.09.2021, 13:18:53

Mistrz świata w League of Legends został aresztowany pod zarzutem handlu narkotykami. Na celowniku policji okręgowej w Taichung znalazł się Curtis “Toyz” Lau.

W 2012 roku Toyz związał się z tajwańską drużyną Taipei Assasins. Jego postawa na środkowej alei zaprowadziła drużynę na sam szczyt ówczesnej sceny League of Legends. Lau zdobył bowiem tytuł mistrza świata, wygrywając drugie Worldsy w historii. 

Jak donoszą dziennikarze Daily Esports, policja znalazła w mieszkaniu Toyza marihuanę, a także dowody wskazujące na intencje handlu narkotykami. Policja przeszukała lokum byłego mistrza 29 września – dzień po tym, gdy otrzymała stosowny nakaz.

Władze Tajwanu uznały marihuanę za nielegalny narkotyk drugiej klasy, wobec czego Lau – jeśli nie zdoła przestawić stosownej linii obrony – może spotkać się z niemałymi konsekwencjami. Zgodnie z regionalną ustawą o zapobieganiu zagrożeniom narkotykowym ze stycznia 2020 roku grozi mu nawet pięć lat pozbawienia wolności i grzywna w wysokości do 200 tysięcy dolarów.

Przeszukanie mieszkania Lau potwierdził okręgowy prokurator generalny z Taichung na łamach China Times oraz Taiwan English News. Były esportowiec został poddany testom na obecność narkotyków. Służby porządkowe poprosiły Sąd Okręgowy o zatrzymanie Toyza w areszcie.

Burn It All Down – znamy hymn Worlds 2021

Zwycięstwo Worldsów w 2012 roku było na dobrą sprawą ostatnim wielkim osiągnięciem Toyza. Ten później próbował co prawda swoich sił jako trener Fnatic czy gracz Hong Kong Esports, ale karierę prowadził w cieniu dawnego sukcesu. Ostatecznie z rywalizacji zrezygnował na początku 2020 roku – po zakończeniu szkoleniowej przygody w G-Rex.

W czasie kariery znacznie rozwinął jednak wpływy influencerskie, skupiając się na tworzeniu treści. Może pochwalić się 700 tysiącami subskrypcji na YouTube i setkami tysięcy obserwujących na Instagramie oraz Facebooku. Jego triumf w Worldsach 2012 Riot Games upamiętnił spersonalizowaną skórką Orianny. 

Fot. artubr

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze