Miłość do emerytów… Ex6TenZ dołącza do Ninjas in Pyjamas

23.12.2020, 11:32:49

Do wszystkich zadumanych kibiców CS-a – Ex6TenZ karierę w strzelance od Valve zakończył już jakiś czas temu, więc nie, nie nadchodzi rewolucja w NiP. Przynajmniej nie w CS:GO. Belg zasilił dywizję VALORANTA i spróbuje zupełnie odmienić taktyczne podejście do produkcji Riot Games.

Kévin “Ex6TenZ” Droolans to postać esportowym kibicom znajoma. Gracz z Beneluksu był bowiem jednym z czołowych prowadzących w historii Counter-Strike’a i w swojej karierze zdobył niejeden tytuł. Jego legenda umierała jednak z każdym rokiem, a refleks i umiejętności z wiekiem znikały. Geniusz pozostawał jednak ten sam.

Serii niepowodzeń nie można było jednak ciągnąć w nieskończoność. Belg w końcu zapowiedział zakończenie kariery, jednak nie esportowej. Każdy koniec jest w końcu nowym początkiem. I dla Ex6TenZa taki stanowił świeży produkt Riot Games – VALORANT. Tam Kevin odżył i odzyskał część dawnego blasku. Choć to nie było planowane.

– Nadszedł czas, żeby zmienić kierunek oraz pełnioną funkcję. Nie mam motywacji, aby ćwiczyć dziesięć godzin dziennie, ale ciągle kocham tę grę, współpracę, taktyki, dobrze wykonaną pracę i czuję, że muszę wydobyć z moich graczy to, co najlepsze, zarówno pod kątem grupowym, jak i indywidualnym. Chciałbym przekazać te wartości i zaangażować się w analizę, obserwacje oraz zarządzanie zespołem. Właśnie dlatego chcę zostać trenerem mówił przy okazji zakończenia kariery Kévin.

Było 50% szans. Ex6TenZ chciał, drużyny CS-a już nie bardzo.

Dlaczego trafił do Ninjas in Pyjamas?

Cała drużyna przeszła małą rewolucję, wszak kilka dni temu dołączył do niej Yaroslav “Jady” Nikolaev. Zmiany były jednak potrzebne. NiP nie było uważane za godnego przeciwnika dla najsilniejszych europejskich formacji. Jasne, utrzymywali się w czubie, jednak zazwyczaj tylko grozili palcem.

Lider z prawdziwego zdarzenia ma pomóc odmienić ten schemat. Na papierze skład Ninjas in Pyjamas wciąż specjalnie nie zachwyca, ale to, co na papierze nie gra. Grają zawodnicy, a jeśli ci zostaną odpowiednio poukładani przez Droolansa, NiP może spotkać się z sukcesem i przybić z nim piątkę.

Plan na cały rok produkcji Riot Games jest znany, więc spokojnie można układać pod to swój schemat treningowy. A w Ninjas in Pyjamas zajmą się tym ci zawodnicy:

  • Emir “rhyme” Muminovic
  • Charles “CREA” Beauvois
  • Egor “chiwawa” Stepanyuk
  • Yaroslav “Jady” Nikolaev
  • Kévin “Ex6TenZ” Droolans
  • Emil “eMIL” Sandgren

Fot. DreamHack / Adela Sznajder

Tagi:
Ex6TenZ Ninjas in Pyjamas NiP
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze