MICHU zagra na IEM. Szanse wciąż mają Dycha, mantuu i mistrzowie Polski

MICHU zagra na IEM. Szanse wciąż mają Dycha, mantuu i mistrzowie Polski

22.04.2021, 08:48:20

Michał „MICHU” Müller i jego Evil Geniuses zaprezentują swoje możliwości podczas Intel Extreme Masters Summer. Międzynarodowy skład otrzymał bowiem bezpośrednie zaproszenie od organizatorów.

Debiutu MICHA w barwach amerykańskiej organizacji nie będziemy wspominać najlepiej. Geniusze Zła z Polakiem na pokładzie opuścili pierwszy mecz na tarczy. Dignitas okazało się zespołem nie do przejścia podczas rozgrywek FunSpark ULTI. Sam Müller nie zachwycał natomiast indywidualnymi popisami. Nie od razu Rzym jednak zbudowano. Już dziś Evil Geniuses otrzyma szansę na poprawę ostatniego wyniku. Tym razem w meczu przeciwko BIG.

Na FunSpark ULTI nie skończą się jednak międzynarodowe wojaże Evil Geniuses. Organizatorzy Intel Extreme Masters Summer poinformowali bowiem, że kadra Müller trafiła na listę uczestników bezpośrednio zaproszonych do prestiżowych zawodów. Wynika to oczywiście z partnerskiego statusu klubu.

Reprezentanci amerykańskiej otrzymają wobec tego możliwość rywalizacji z sekcjami pokroju Astralis, Complexity Gaming, Fnatic, Ninjas in Pyjamas czy Teamem Vitality – kolejnymi partnerami ESL. Z uwagi na pozycję w światowym rankingu wyróżniono natomiast Gambit Esports, Heroic, Virtus.pro i Team Spirit. Extra Salt i Imperial Esports na IEM zagrają dzięki mistrzostwom wywalczonym podczas regionalnych DreamHacków March.

Grono uczestników jeszcze się jednak nie zamknęło. Na liście pozostały cztery wolne miejsca. Trzy trafią do najlepszych drużyn z zamkniętych kwalifikacji. I choć nie zobaczymy w nich polskiej drużyny, w walce o bilet nie zabraknie biało-czerwonych akcentów. Oprócz BIG, G2 Esports, FaZe Clanu, FURII Esports, mousesports czy FunPlus Phoenix zaproszenia do tego etapu rozgrywek otrzymały bowiem ENCE i OG. Oznacza to, że na drodze do awansu wciąż widzimy Pawła “Dychę” Dychę oraz Mateusza “mantuu” Wilczewskiego.

Polskie formacje nadal posiadają ponadto szansę awansu na Intel Extreme Masters Summer. Wszystko za sprawą ESL National Championships. Do triumfatorów “pucharu zdobywców pucharów” trafi bowiem ostatni bilet na zawody. Istnieje więc szansa, że mistrzowie Polski dołączą do MICHA. ESL NC Global odbywać się będą od 25 do 30 maja. Z uwagi na wciąż trwające EMP nie znamy jeszcze polskiego przedstawiciela.

Intel Extreme Masters Summer zaplanowane jest natomiast na okres od 3 do 16 czerwca. W puli nagród ulokowano 250 tysięcy dolarów.

Fot. Good Game League / Maciej Kołek
Tagi:
Dycha Evil Geniuses Intel Extreme Masters Summer mantuu MICHU
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze