MICHU przed arcytrudnym wyzwaniem. EG podejmie Gambit w ćwierćfinale IEM Summer

MICHU przed arcytrudnym wyzwaniem. EG podejmie Gambit w ćwierćfinale IEM Summer

11.06.2021, 10:31:19

Po tygodniowej przerwie wracają emocje związane z IEM Summer 2021. Odstęp pomiędzy fazą zasadniczą a playoffami pozwolił zawodnikom na odpoczynek, a wśród polskich kibiców wzmocnił jedynie nadzieje na doszlifowanie formy przez zespoły reprezentowane przez biało-czerwonych. Już dziś w wir walki rzuci się Evil Geniuses z Michałem „MICHEM” Müllerem na czele, a jutro zobaczymy jak poradzi sobie OG Mateusza „mantuu” Wilczewskiego. 

Jeszcze przed rozpoczęciem zmagań w ramach IEM Summer 2021 ewentualna postawa Evil Geniuses pozostawała zagadką. Zespół MICHA opuścił wszak szkoleniowiec formacji, Wilton „zews” Prado. O ile od momentu transferu Polaka do formacji zza oceanu rodzimi kibice nie mogli jeszcze poczuć słodkiego zapachu zwycięstwa, o tyle passa ta została przełamana właśnie w ramach prestiżowych rozgrywek spod szyldu ESL.

Na dzień dobry MICHU i jego kompani pokonali faworyzowane Spirit i jeśli dla kogoś BO1 było niewystarczającym sprawdzianem, to zwycięstwo 2:1 z Heroic powinno już rozwiać wątpliwości. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale na wczesnym etapie udało się pokonać dwie wysoko notowane formacje. Tuż po odejściu trenera. Piątka dowodzona przez Petera „stanislawa” Jarguza poległa co prawda w potyczce z OG, ale tam również pokazała potencjał.

Dziś Evil Geniuses stanie jednak w szranki z przeciwnikiem z kategorii wagi najcięższej. Po drugiej stronie barykady znajdzie się Gambit, z którym co ciekawe EG zmierzy się również za 4 dni w ramach BLAST Premier Spring. Szanse na zwycięstwo z gigantami z regionu CIS wydają się znikome. Na sześć ostatnich turniejów Gambit sześć razy znalazł się w wielkim finale i ciężko podejrzewać, że ta seria miałaby być przełamana właśnie przez EG, które dopiero się dociera.

Mimo wszystko liczymy na emocje. MICHU może liczyć na przytłaczające wsparcie polskiej społeczności, która jest głodna sukcesów jednostek. I nie mamy wątpliwości co do tego, że jest jednostką, która po prostu na to zasługuje.

Harmonogram dzisiejszych zmagań w ramach IEM Summer 2021: 

  • 16:45 – Team Vitality vs. Virtus.pro
  • 20:00 – Gambit vs. Evil Geniuses

Wszystkie mecze w ramach IEM Summer 2021 wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnych kanałach ESL Polska.

Fot. Good Game League / Maciej Kołek

Tagi:
Evil Geniuses Gambit IEM Summer 2021 MICHU
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze